Reklama

Seniorzy zakończyli projekt

Opublikowano:
Autor:

Seniorzy zakończyli projekt - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Seniorzy z Długiego zakończyli projekt pod nazwą”Ocalić od zapomnienia”, który realizowali wspólnie ze Stowarzyszeniem Edukacyjno-Kulturalnym działającym przy miejscowym gimnazjum. W Domu Ludowym w Długiem miało miejsce oficjalne podsumowanie działań mających na celu poznanie historii wsi przez jej mieszkańców.

W projekcie przygotowanym przez Alicję Chmiel, prezesa stowarzyszenia, wzięło udział 67 osób, w tym 37 seniorów powyżej 60 roku życia, 20 poniżej oraz 10 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Długiem. Realizacja działań rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku. Głównym celem projektu było ocalenie od zapomnienia ważnych wydarzeń, tradycji, obyczajów oraz charakterystycznych dla wsi miejsc. Drugim istotnym założeniem była integracja starszego i młodszego pokolenia.

- Wspólnie przygotowaliśmy międzypokoleniowy projekt w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) na lata 2014-2020, który otrzymał dofinansowanie w kwocie 78 tysięcy złotych – poinformowała na początku spotkania Alicja Chmiel.

O tym, co robili seniorzy w trakcie realizacji projektu, opowiedziała zgromadzonym Maria Węgrzyn, koordynatorka projektu, za pomocą prezentacji multimedialnej.

Więcej w 3 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE