Reklama

Sanok w rozbudowie

Opublikowano:
Autor:

Sanok w rozbudowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Sanoka burmistrz Tadeusz Pióro, w ramach sprawozdania ze swojej działalności między sesjami, przedstawił radnym szereg informacji dotyczących inwestycji w mieście.

Inwestycje drogowe
Burmistrz wspomniał o podpisaniu umowy na wykonanie łącznika obwodnicy od Ronda Beksińskiego (pisaliśmy o tym w poprzednim numerze Korso Gazety Sanockiej).

Podczas spotkania, w którym uczestniczył marszałek Władysław Ortyl, omówił zrealizowane i planowane inwestycje drogowe, które skomunikują Sanok i powiat sanocki ze stolicą Podkarpacia, a tym samym ułatwią podróż w Bieszczady. Wśród nich jest obwodnica Sanoka, której koszt opiewa na ok. 140 mln zł. Jej budowa na pewno ruszy w sierpniu br. i ma się zakończyć w lipcu 2019 r. Na koniec 2018 r. inwestycja ta ma być zaawansowana w 90%. Od obwodnicy Sanoka będzie biegł nowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 896, łączący obwodnicę z drogą krajową nr 28.

Wiaty przystankowe
Od 2015 r. do chwili obecnej gmina miasta Sanoka kupiła 39 wiat przystankowych, które kosztowały ok. 176 tys. zł. W budżecie na 2017 r. zaplanowano na ten cel kwotę 76 tys. 500 zł. W czerwcu br. kupiono 15 wiat za 63 tys. 345 zł. Miasto zaoszczędziło w ten sposób 15 tys. 155 zł. Do 20 lipca wiaty te miały zostać zamontowane. Pozwoli to na wymianę 5 przystanków przy ul. Lipińskiego. Nowe 2 wiaty zostały zamontowane na przebudowanej zatoce autobusowej przy ul. Beksińskiego. 7 kolejnych znalazło nową lokalizację, pozostałe ustawiono w najbardziej niezbędnych miejscach. 2 "stare" wiaty z ul. Lipińskiego będą nadal wykorzystane - jedna na tymczasowym, zastępczym dworcu autobusowym przy ul. Lipińskiego, druga na Stróżowskiej przy działkach. Również 2 zadaszenia pozyskane z dworca autobusowego Arrivy miasto usytuuje na zastępczym dworcu autobusowym.

W ubiegły roku uszkodzono 7 miejskich wiat. Ich naprawa wyniesie 5 tys. 460 zł. W I półroczu tego roku uszkodzono 11 wiat o wartości 7,5 tys. zł, a do dnia sesji (20 lipca) 3 kolejne przystanki zostały uszkodzone.

Przewozy
Do niedawna miasto Sanok obsługiwało 8 przewoźników wykonujących przewóz osób w krajowym transporcie drogowym. Obecnie jest ich 30. Od 1 marca 2017 r., po ogłoszeniu upadłości Arrivy, do chwili obecnej do urzędu miasta zwróciło się 12 firm z wnioskiem o wydanie zezwolenia na wykonywanie regularnego przewozu osób w krajowym transporcie drogowym. Większość z nich do tej pory nie funkcjonowała na naszym rynku.

Dworzec multimodalny
Trwają prace związane z jego budową. Projekt jest już gotowy do realizacji. 6 lipca ogłoszono przetarg na wykonawstwo. Opóźnienia wynikają z konieczności przygotowywania przez miasto wspólnie z projektantem odpowiedzi na szereg pytań, które wpłynęły odnośnie do przetargu. 30 czerwca została zakupiona działka pod dworzec. Złożono wnioski o przyłączenie do sieci PGE Dystrybucja i zawarcie umowy na sprzedaż energii. W sierpniu br. planowane jest rozpoczęcie tej inwestycji.

Więcej w 30 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE