Reklama

SANOK: Muzeum Historyczne zaprasza do zwiedzania

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Muzeum Historyczne zaprasza do zwiedzania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 4 maja czynne jest Muzeum Historyczne w Sanoku. Zachęcamy Was do odwiedzenia muzeum, co sprawi że odetniecie się od rzeczywistości i pozwoli na podróż w przeszłość.

Będzie można bezpłatnie zwiedzać w poniedziałki w godz. 8:00 - 12:00 oraz od wtorku do niedzieli w godz. 9:00 - 17:00. Jednorazowo do budynku może wejść 99 osób, natomiast grupy nie powinny przekroczyć 6 osób. Niestety, nie będzie możliwości skorzystania z usług przewodnika.

Zwiedzający bez obaw mogą spacerować po obiektach muzeum, ponieważ budynek jest odpowiednio przygotowany pod względem sanitarnym na przyjęcie gości.

Muzeum Historyczne w Sanoku, mimo trudnego czasu związanego z pandemią koronawirusa, poszerza ofertę kulturalną.

- Od 5 maja, we współpracy z Fundacją Beksińskich, umożliwiliśmy wirtualny spacer po galerii Beksińskich, wzbogacony treściami narracyjnymi, zdjęciami i filmami – mówi dyrektor Jarosław Serafin. – Ponadto czynna jest wystawa Joanny Szostak-Rogoz. Aplikujemy też do projektu „Kultura w sieci”, w ramach którego chcemy umożliwić gościom wirtualne zwiedzanie muzeum, nie tylko w języku polskim, ale również w trzech językach obcych. Możliwe będzie też wirtualne zwiedzanie kolekcji sakralnej oraz udział w warsztatach ikonopisania.

Dyrektor przygotowuje się także do nakręcenia filmu promującego Muzeum Historyczne.

Na 18 maja zaplanowana jest plenerowa wystawa papieska związana z 100. rocznicą urodzin Jana Pawła II, zaś w sierpniu, zwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę z okazji 100. rocznicy bitwy warszawskiej oraz udziału w niej II Pułku Strzelców Podhalańskich. W planie jest także kino letnie na dziedzińcu zamkowym.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE