Reklama

SANOK: Mieszkaniec Posady odbywając kwarantannę wychodził sobie do sklepu!

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Mieszkaniec Posady odbywając kwarantannę wychodził sobie do sklepu! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzisiaj (17 marca) w godzinach popołudniowych dzielnicowy przeprowadzający kontrolę u mieszkańca dzielnicy Posada, odbywającego obowiązkową 14-dniową kwarantannę nie zastał go w domu.

Policjant poczekał w okolicy i w niedługim czasie mężczyzna powrócił jak gdyby nigdy nic do miejsca zamieszkania. Był zdumiony widząc policję, oświadczył, że on sobie tylko do sklepu wychodzi codziennie po zakupy. Dzielnicowy poinformował o tym incydencie natychmiast Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Sanoku i oświadczył, że zostaną wyciągnięte konsekwencje w związku z niedotrzymaniem obowiązku kwarantanny. 

Jest to rażący przypadek skrajnej nieodpowiedzialności wobec innych mieszkańców osiedla oraz całej załogi sklepu. Ludzie tam pracujący, codziennie narażają swoje zdrowie dla nas abyśmy mogli zaopatrywać się w świeże produkty. Do sklepu przychodzą też inni mieszkańcy osiedla, którzy mają w swoich rodzinach i dzieci i osoby starsze z grupy podwyższonego ryzyka. To zwyczajny akt samolubstwa i ignorancji zdrowia i życia drugiego człowieka! 

Zebrane przez policjantów informacje przekazywane są do służb sanitarnych i wojewody. Brak kontaktu skutkuje powiadomieniem sanepidu, który będzie postępował zgodnie z przyjętymi procedurami. Przypominamy, że osoby które nie stosują się do przymusowej kwarantanny, mogą zostać ukarane przez inspekcję sanitarną grzywną w kwocie do 5 tys. zł. 
Policja dokonuje kontroli o różnych godzinach, tak aby kontrolowany nie spodziewał się wizyty. 

Apelujemy do stosowania się do zaleceń służb, o zachowanie spokoju oraz wzajemne wsparcie. Każda osoba objęta kwarantanną domową musi być odpowiedzialna i nie narażać innych na ryzyko zarażenia.

Policja apeluje abyśmy czuwali i informowali o każdorazowym łamaniu nałożonych przepisów w związku z kwarantanną oraz informowali o sąsiadach, którzy powrócili zza granicy. Niestety może zdarzyć się tak, że te osoby nie zgłosiły się do Sanepidu i nie poddały obowiązkowej kwarantannie. Chcąc działać skutecznie i chronić siebie i swoich bliskich poinformuj jednostkę policji anonimowo - mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 13 465 73 10, lub nr alarmowy 112. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE