Reklama

SANOK: Czy burmistrz Tadeusz Pióro dostał mandat?

Opublikowano:
Autor:

SANOK: Czy burmistrz Tadeusz Pióro dostał mandat?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeden z rowerzystów chciał zostawić jednoślad przy Urzędzie Miasta Sanoka, ale wjazd i stojaki blokował samochód marki Ford Mondeo. Właścicielem feralnego pojazdu okazał się... burmistrz miasta.

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Sanoka, który wraz z żoną wybrał się na rowerową przejażdżkę do centrum miasta. Rowery planowali zostawić w stojakach naprzeciwko budynku magistratu. Jednak na miejscu czekała na nich niemiła niespodzianka. Wjazd i stojaki blokował samochód.

- Zgłosiliśmy więc sprawę do straży miejskiej. Dyspozytor zapewnił, że na miejsce uda się patrol. Po ponad godzinie zadzwoniliśmy do strażników z zapytaniem, czy problem został rozwiązany. Dowiedzieliśmy się, że patrol był, ale samochodu już tam nie było.

Poszliśmy to sprawdzić. Ford nadal stał – w tym samym miejscu co rano. Zadzwoniliśmy ponownie do straży miejskiej, ale tym razem poczekaliśmy na strażników, którzy po kilku minutach zjawili się na Rynku. Funkcjonariusze straży przyznali, że samochód stoi w nieodpowiednim miejscu i faktycznie blokuje stojaki. Zapytaliśmy o procedurę. Strażnicy poinformowali nas, że wypiszą wezwanie dla kierowcy, który prawdopodobnie zostanie ukarany mandatem - powiedział mężczyzna.

Rowerzysta, który zgłosił nam sprawę, poinformował, że samochód należy do burmistrza miasta, Tadeusza Pióro. Postanowiliśmy zweryfikować tę informację i zapytaliśmy o to samego włodarza, który potwierdził, że pojazd jest jego.

- Auto zaparkowałem w tym miejscu dlatego, że spieszyłem się i nie było innej możliwości zaparkowania, przez roztargnienie zablokowałem stojaki - tłumaczył. - Otrzymałem od straży miejskiej mandat, za który zapłacę - adekwatny do wykroczenia. A samochód już przestawiłem. Przepraszam wszystkich, którym przeszkodziłem w pozostawieniu rowerów.

Mandat dotyczący blokowania urządzeń użyteczności publicznej wynosi od 20 do 500 zł.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE