Reklama

Sanoczanie pytają: Jak to możliwe że nietrzeźwy Gruzin wszedł na basen?

Opublikowano:
Autor:

Sanoczanie pytają: Jak to możliwe że nietrzeźwy Gruzin wszedł na basen? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zadaliśmy to pytanie dyrektorowi MOSiR Sanok, Tomaszowi Lasykowi. Poniżej publikujemy odpowiedź.

W odpowiedzi na zapytanie dotyczące incydentu, który miał miejsce w dniu 29.02.2020 r. na terenie basenu krytego CRiS Sanok informuję, że zgodnie z obowiązującym Regulaminem Ogólnym korzystania z obiektu krytego w CRiS Sanok, a to § 6 pkt. 2: „Zabrania się wstępu na obiekt kryty osobom po spożyciu alkoholu oraz innych środków odurzających”.
Zakaz ten obowiązuje wszystkich, bez wyjątku. Zaznaczyć jednak przy tym należy, że pracownicy, zwłaszcza obsługujący kasy, nie mają zgodnie z prawem uprawnień do badania stanu trzeźwości potencjalnych klientów basenu.  W przedmiotowym przypadku osoba, która została zatrzymana przez policję nie zdradzała objawów, które dawały by podstawę do uznania, że znajduje się ona pod wpływem alkoholu. Jest rzeczą oczywistą, że nie każdy człowiek znajdujący się pod wpływem alkoholu ujawnia objawy stanu nietrzeźwości. Bezwzględnie przestrzeganą na obiekcie zasadą jest, że w przypadku stwierdzenia, iż dana osoba jest pod wpływem alkoholu, obsługa odmawia sprzedaży biletu. W przypadku gdy dochodzi do sytuacji konfliktowych, wyzywana jest natomiast policja. Zaznaczę, że w dotychczasowej historii CRiS nie mieliśmy jeszcze takiej sytuacji na basenie.

Podkreślam, że Centrum Rehabilitacji i Sportu spełnia wszystkie wymogi bezpiecznego obiektu. Obiekt jest monitorowany. Pomieszczenia szatni, z uwagi na ich charakter, są sprawdzane przez ekipy sprzątające, które są wyczulone na wszelkiego rodzaju nieprawidłowości oraz nietypowe zachowania. W przypadku potrzeby udzielenia pomocy powiadamiają zaś służby ratownicze - tłumaczy dyrektor Tomasz Lasyk

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE