reklama

Uczniowie SP nr 2 w Sanoku przeszli ulicami miasta w geście solidarności z osobami z autyzmem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Patryk Oberc

Uczniowie SP nr 2 w Sanoku przeszli ulicami miasta w geście solidarności z osobami z autyzmem - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
34
zdjęć

foto Patryk Oberc

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości2 kwietnia, z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, uczniowie uczęszczający do świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu promującym wiedzę o spektrum autyzmu. Przemarsz przez centrum miasta był nie tylko formą wsparcia dla osób z autyzmem i ich rodzin, ale także okazją do edukacji społecznej i budowania empatii.
reklama

 

Uczniowie nieśli ze sobą plakaty i transparenty z hasłami takimi jak: “Światowy Dzień Autyzmu”, "Autyzm to nie wyrok”, "Zrozumieć, a nie oceniać", "Autyzm. Poznaj, zanim ocenisz", “Na niebiesko dla Autyzmu”. Ich obecność na ulicach Sanoka nie mogła pozostać niezauważona – wzbudzała zainteresowanie przechodniów, jednocześnie niosąc ważne przesłanie o akceptacji i zrozumieniu.

Edukacyjny przystanek na Uczelni Państwowej w Sanoku

Ważnym punktem wydarzenia była wizyta na Uczelni Państwowej w Sanoku, gdzie na uczestników czekał specjalnie przygotowany wykład dotyczący autyzmu. Prelekcję poprowadziła dr Małgorzata Pietrzycka – ekspertka w zakresie edukacji i integracji osób w spektrum. W przystępny sposób przybliżyła dzieciom wyzwania, z jakimi mierzą się osoby z autyzmem, oraz wskazała, jak ważne jest budowanie wspierającego i rozumiejącego społeczeństwa.

reklama

Niebieskie balony i symboliczny marsz mimo trudnej pogody

Po wykładzie uczniowie kontynuowali przemarsz, trzymając niebieskie balony – międzynarodowy symbol solidarności z osobami w spektrum autyzmu. Choć ostatni punkt wydarzenia – grupowe zdjęcie z drona z napisem „AUTYZM” – musiał zostać odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, całe przedsięwzięcie spotkało się z ciepłym przyjęciem zarówno ze strony mieszkańców, jak i organizatorów.

Wspólna inicjatywa nauczycieli i uczniów

Za organizację wydarzenia odpowiadały osoby z ogromnym zaangażowaniem w sprawy edukacyjne i społeczne: dr Małgorzata Pietrzycka, Justyna Lisek – wychowawca świetlicy szkolnej, oraz Aleksandra Zoszak-Piecuch – pedagog specjalny. Dzięki ich pasji, determinacji i otwartości udało się stworzyć przestrzeń do rozmowy o autyzmie, pełną wzruszeń, refleksji i nadziei na lepsze zrozumienie.

Autyzm – poznaj, zanim ocenisz

Inicjatywa uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku pokazała, że młode pokolenie nie tylko rozumie potrzebę rozmowy o różnorodności, ale również potrafi działać na rzecz zmian. „Nie bójmy się różnorodności – każdy z nas zasługuje na zrozumienie i akceptację” – to przesłanie z pewnością pozostanie w sercach uczestników na długo. Takie wydarzenia udowadniają, że małe działania mogą mieć wielki wpływ na kształtowanie świadomego, wrażliwego społeczeństwa.

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo