Reklama

Rysunek i malarstwo Dawida Józefka

Opublikowano:
Autor:

Rysunek i malarstwo Dawida Józefka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zapraszają na wystawę, która jest 19. prezentacją prac wychowanków SOSW. Tym razem to indywidualna wystawa rysunków i malarstwa Dawida Józefka - ucznia klasy trzeciej Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

Katarzyna Bryt, nauczycielka SOSW, tak wypowiada się o swoim podopiecznym:
- Dawid zaczął uczęszczać na prowadzone przeze mnie zajęcia w zeszłym roku szkolnym. Na pierwszą lekcję przyniósł teczką wypełnioną rysunkami przedstawiającymi samochody i motocykle. Szybko jednak okazało się, że Dawid rysuje wszystko, co go zainteresuje i do tego jest otwarty na nowe techniki i tematy. Ten skromny młody człowiek w każdej swojej pracy daje nam część siebie, pokazuje, jak widzi, co czuje. Swoim zaangażowaniem uczy wytrwałości, cierpliwości i pracowitości. Pomysł zorganizowania indywidualnej wystawy prac Dawida zrodził się podczas przygotowywania zeszłorocznej ekspozycji prac wychowanków SOSW pt. "Sanockie klimaty", do której Dawid wykonał kilka rysunków, a obraz przedstawiający sanocki rynek znalazł się na plakacie promującym wystawę. Szkoda mi bardzo, że Dawid kończy w tym roku szkołę i skończy się nasza wspólna przygoda z malarstwem. Wiem jednak, że będzie zawsze rysował, a jego rodzice i opiekunowie będą zawsze wspierać jego twórcze działania. Przedstawione na wystawie prace powstały w czasie zajęć sztuki użytkowej, rysunki samochodów pochodzą z prywatnej kolekcji Dawida.

Podczas wystawy zostanie także otwarta ekspozycja pt. "Starej fotografii czar" będąca podsumowaniem projektu, wymyślonego przez Katarzynę Bryt, a realizowanego we współpracy z panem Marianem Kraczkowskim - fotografikiem pracującym w Muzeum Budownictwa Ludowego.

W ramach warsztatów uczniowie klasy trzeciej Szkoły Przysposabiającej do Pracy poznali stare aparaty fotograficzne, sposoby wywoływania w procesie analogowym zdjęć czarno-białych. Inspirując się starymi fotografiami, przygotowywali stroje stylizowane na okres międzywojenny, wystąpili w profesjonalnej sesji zdjęciowej, która odbyła się w "Domu Fotografa z Brzozowa" w miasteczku galicyjskim. Na zakończenie warsztatów w pracowni pana Mariana wybrane zdjęcia poddali obróbce komputerowej (zastosowano kolor sepii).

- Serdecznie dziękujemy panu Marianowi Kraczkowskiemu i pani Agacie Sulikowskiej-Dejenie za wieloletnią współpracę i pomoc przy realizacji projektów.

Więcej w 9 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE