Reklama

Ruina do wyburzenia

Opublikowano:
Autor:

Ruina do wyburzenia - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Stary budynek dworca autobusowego znajduje się w fatalnym stanie, więc zostanie wyburzony. Na jego miejscu powstanie nowy obiekt.

Na ostatniej sesji burmistrz Tadeusz Pióro wyjaśnił pewne zagadnienia dotyczące dworca multimodalnego przy ulicy Lipińskiego.

- Nieprawdą jest, że będzie modernizowany aktualnie funkcjonujący budynek - tłumaczył. - Takiej ruiny nie można adoptować. Istniejący dworzec zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie czterokrotnie większy i nowocześniejszy, połączony kładką z dworcem kolejowym, z windami dla niepełnosprawnych oraz z miejscami parkingowymi.

Jak zapowiedział włodarz, będzie to dworzec dla wszystkich przewoźników, w tym również prywatnych. Wybrano już inżyniera kontraktu - firmę, która będzie nadzorować budowę obiektu. Najpóźniej w sierpniu zostanie wybrane przedsiębiorstwo, które zaprojektuje i wybuduje dworzec. Kosztorys tej inwestycji to około 10 mln zł.

W ramach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego na tę inwestycję i zakup 11 niskoemisyjnych autobusów jest przeznaczone ponad 27 mln zł. Z tego 19 mln zł to środki otrzymane z Regionalnego Programu Operacyjnego. Burmistrz dodał, że marszałek województwa wyraził zgodę, aby w umowie nastąpiła zmiana i pojawiła się możliwość zakupu autobusów gazowych.

- Pozwoli to Autosanowi uczestniczyć w przetargu na sprzedaż autobusów dla miasta - mówił burmistrz. - Jednak, czy tak się stanie, będzie zależało od oferty przetargowej firmy.

Dworzec zamknięto 1 lipca. Aby usprawnić płynność komunikacji na terenie Sanoka, zdecydowano się uruchomić dodatkowy przystanek dla przewoźników, umiejscowiony na placu obok Gimnazjum nr 3 przy ul. Lipińskiego.

Zakończenie prac przebudowy dworca i jego udostępnienie podróżnym planowane jest na koniec 2018 roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE