Reklama

Ruch turystyczny nad Soliną

Opublikowano:
Autor:

Ruch turystyczny nad Soliną - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Polskie Koleje Linowe analizują ruch turystyczny nad Soliną.Ankieterzy badają, jakim zainteresowaniem mogłaby się cieszyć kolej widokowa w Solinie. Do konsultacji w tej sprawie Gmina Solina zaprosiła spółkę Polskie Koleje Linowe.

Na deptaku przed wejściem na zaporę wodną w Solinie stanął nowoczesny wagonik kolei, w którym mieszkańcy i turyści mogą wypowiedzieć się na temat rozwoju turystycznego regionu.

Projekt znajduje się na wstępnym etapie. Badane są formalne możliwości jego realizacji, poziom zainteresowania potencjalną atrakcją przez turystów i mieszkańców oraz możliwy wpływ na ruch turystyczny. Jednak dopiero po uzyskaniu niezbędnych zgód administracyjnych przez Samorząd Gminy oraz potwierdzeniu zasadności ekonomicznej inwestycji, firma będzie mogła zdecydować o dalszych krokach.

- Gmina zaprosiła nas do współpracy przy analizowanej inwestycji – mówi Janusz Ryś, prezes Zarządu PKL. . W tej chwili jest zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach, najpierw musimy bardzo precyzyjnie zweryfikować zasadność jej realizacji. Podobnie jak samorząd widzimy w tym projekcie szansę na rozwój regionu – uatrakcyjnienie oferty turystycznej i stworzenie nowych miejsc pracy dla mieszkańców. Doceniamy zaangażowanie lokalnych władz i ich otwartość na współpracę.

Polskie Koleje Linowe na bieżąco analizują możliwości inwestycyjne w poszczególnych ośrodkach PKL i poza nimi. Projekt budowy linowej kolei widokowej na terenie Gminy Solina jest tylko jedną z wielu rozważanych możliwości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE