Reklama

Rolnicy kontra Mlekovita

Opublikowano:
Autor:

Rolnicy kontra Mlekovita - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzy lata dochodzenia swoich praw w sądzie w końcu przyniosły efekt. Rolnicy, którzy dostarczali mleko do OSM Sanok, wygrali proces z mleczarnią.

Małżeństwo Jolanta i Sylwester Tylenda z Bandrowa (powiat bieszczadzki) prowadzą gospodarstwo rolne od 1989 roku. Jak większość bieszczadzkich rolników, tak i oni na swojego odbiorcę wybrali sanocką mleczarnię. W pokorze znosili niskie ceny oferowane za dostarczane mleko, bo nie było perspektyw, żeby inna firma odbierała od nich nabiał. Aby rozwinąć gospodarstwo, dwukrotnie zaciągnęli bezprocentowe pożyczki, które w całości spłacili w terminie.

– Niestety w umowie był zapis, że rolnicy przez pięć lat od spłacenia pożyczki muszą dostarczać do spółdzielni mleko – tłumaczy kobieta. – Jeżeli nie dotrzymają warunków i odejdą do konkurencji, zapłacą karę w wysokości 300% od otrzymanej kwoty. W naszym przypadku kara wyniosła 255 tysięcy, które mieliśmy spłacić w ciągu siedmiu dni od otrzymania wezwania.

Jolanta i Sylwester Tylenda zdecydowali rozstać się z OSM Sanok 12 września 2013 roku. Za główny powód odejścia podają niską cenę skupu oraz brak dialogu z dyrekcją.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE