reklama
reklama

Rewolucja w Sanoku! Szkoła Podstawowa nr 2 jako pierwsza w mieście wprowadza "szkołę bez dzwonka"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: redakcja

Rewolucja w Sanoku! Szkoła Podstawowa nr 2 jako pierwsza w mieście wprowadza "szkołę bez dzwonka" - Zdjęcie główne

foto redakcja

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W obliczu rosnących wyzwań edukacyjnych i potrzeby tworzenia przyjaznego środowiska uczenia, szkoły na całym świecie poszukują innowacyjnych rozwiązań. Jednym z takich kroków jest inicjatywa "Szkoła bez dzwonków", która zdobywa coraz więcej zwolenników w Polsce. Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku jako pierwsza w mieście zdecydowała się na wprowadzenie tego pionierskiego modelu, zmierzając ku niwelowaniu stresu wśród uczniów i stworzeniu bardziej pozytywnej przestrzeni edukacyjnej.
reklama

 


Wychodząc naprzeciw niwelowaniu sytuacji stresogennych wśród uczniów, a także stwarzając przyjazne i pozytywne środowisko edukacyjne w naszej szkole, od nowego półrocza, zmieniamy się na lepsze. Będziemy "Szkołą bez dzwonka". Już od poniedziałku rozpoczynać i kończyć lekcje w naszej szkole będzie bardzo przyjemna i optymistyczna melodia powodująca pozytywne skojarzenia zarówno wśród uczniów, jak i wśród nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Rezygnacja z tradycyjnego dzwonka była również spowodowana tym, że jest to szczególnie istotne dla dzieci z nadwrażliwością słuchową uczęszczających do naszej szkoły. Myślę, że ta zmiana spowoduje również zmniejszenie hałasu na przerwach

- mówi nam Bartłomiej Mandzelowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku.

 

Zmiany w edukacji na przykładzie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sanoku

Z dniem nowego półrocza Szkoła Podstawowa nr 2 w Sanoku odchodzi od tradycyjnych dzwonków, zastępując je przyjemnymi melodiami. Ta innowacyjna zmiana ma na celu stworzenie mniej stresującego środowiska dla uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Jak podkreśla dyrekcja, decyzja ta wynika również z troski o dzieci z nadwrażliwością słuchową, dla których tradycyjny szkolny dzwonek może być źródłem dyskomfortu.

Korzyści płynące z "Szkoły bez dzwonków"

Inicjatywa "Szkoła bez dzwonków" niesie ze sobą szereg korzyści. Jak pokazują doświadczenia innych placówek w Polsce, w tym w Gdańsku czy Skierniewicach, rezygnacja z dzwonków może znacząco zmniejszyć poziom hałasu i stresu w szkole, co sprzyja lepszemu skupieniu i efektywności nauki. Uczniowie uczą się również większej samodzielności i odpowiedzialności za zarządzanie własnym czasem.

Reakcje i oczekiwania

Reakcje na wprowadzenie "Szkoły bez dzwonków" w Sanoku są pozytywne, zarówno wśród uczniów, jak i kadry nauczycielskiej. Zmiana ta jest postrzegana jako krok w stronę nowoczesnej edukacji, która stawia na dobrostan uczniów i pracowników szkoły. Jednocześnie, jest to również odpowiedź na zmieniające się wymagania świata współczesnego, gdzie umiejętność zarządzania czasem i adaptacja do mniej strukturyzowanych środowisk pracy stają się coraz ważniejsze.

Brawo za decyzję i czekamy na kolejne placówki w Sanoku, które odważą się na takie przyjazne kroki w swoich placówkach!

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama