Reklama

Remont na finiszu

Opublikowano:
Autor:

Remont na finiszu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kończy się długo wyczekiwana odbudowa mostu w Dobrej. Pod koniec października mieszkańcy bez obaw będą mogli korzystać z przejazdu.

O fatalnym stanie mostu w Dobrej pisaliśmy rok temu w lipcu. Prace naprawcze rozpoczęły się w czerwcu tego roku. Zakres robót objął odtworzenie zniszczonego pomostu chodnika dla pieszych, wymianę zniszczonych odcinków balustrad, zabezpieczenie antykorozyjne, wymianę pomostu na stalowy, odnowienie powierzchni betonu oraz zabezpieczenie przestrzeni podmostowej.

Już niedługo ruch dwoma pasami jezdni zostanie wznowiony. Zwiększy się również tonaż mostu.

- Wszyscy bardzo się cieszymy - mówi Anna Dziurdziewicz, sołtys wsi. - Firma, która przeprowadza remont, jest bardzo solidna. Przez cały okres prac nie utrudnia nam przejazdu, który odbywa się wahadłowo.

Wartość inwestycji wyniesie ok. 3,2 mln zł, z czego 80 procent to pieniądze uzyskane z promesy, jaką powiat sanocki otrzymał na odbudowę infrastruktury zniszczonej przez klęski żywiołowe. Do inwestycji dołożył się również urząd gminy wiejskiej Sanok, który przekazał powiatowi 175 tys. zł na pokrycie dużej części wkładu własnego.

Prace powinny zakończyć się 20 października. W chwili obecnej ruch na moście jest utrudniony. Mogą przejeżdżać nim tylko samochody osobowe. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE