Reklama

Przystanki bez nadzoru

Opublikowano:
Autor:

Przystanki bez nadzoru - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeden z mieszkańców Odrzechowej zaalarmował nas, że w miejscowości Pastwiska dzieci mokną, czekając na autobus. Postanowiliśmy sprawdzić, czy problem faktycznie istnieje.

Skontaktowaliśmy się z Henrykiem Maksymikiem, sołtysem wioski.

- Prawda jest tylko jedna – stwierdził oburzony Maksymik. –Władze gminy zasłaniają się brakiem funduszy na budowę przystanków w Pastwiskach.

Jak mówi sołtys, miało już miejsce spotkanie w sprawie drogi powiatowej i przystanków. Pojawili się na nim wójtowie, burmistrz Rymanowa, przedstawiciele starostwa w Sanoku i Krośnie oraz reprezentant urzędu wojewódzkiego. Debatowano nad rozwiązaniem problemu. Przewidywano składkę na ten cel, gdyż jeden podmiot nie jest w stanie sfinansować nawet sporządzenia dokumentacji. Tym bardziej nie ma pieniędzy na budowę przystanków.

- Obietnice były niejednokrotnie dawane – mówił mężczyzna – ale na tym się zawsze kończyło.

Jak twierdzi, doszło też do spotkania z mieszkańcami wsi. Była taka obietnica, że przystanki gmina postawi do końca 2016 r. Na jednej z sesji rady gminy, Bogusław Rakoczy, Referatu Gospodarki Komunalnej, Przestrzennej Rolnictwa Ochrony Środowiska i Gospodarki Mieniem Gminy obiecał, że jeden przystanek będzie zamontowany w pobliżu wjazdu na teren Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Odrzechowej. Mówił, że możliwe będzie także postawienie drugiego. Ale jak ich nie było, tak nie ma.

 - To bardzo potrzebna inwestycja – twierdzi jedna z mieszkanek miejscowości.- Dzieci dojeżdżające do szkół czekają na autobus w zmiennych warunkach  pogodowych – podkreśla.

Z pytaniem, kiedy przystanki w końcu się pojawią, zwróciliśmy się do Andrzeja Betleja, wójta gminy Zarszyn.

Więcej w 15 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE