Reklama

Promocja myślistwa

Opublikowano:
Autor:

Promocja myślistwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na XIX Rykowisku Karpackim jak co roku świętowali myśliwi. Program imprezy zawierał wszystkie punkty, do których przyzwyczaili się jego uczestnicy.

– Rykowisko to wspaniała promocja myślistwa i łowiectwa – uważa Julian Pałasiewicz, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

– Okazuje się, że łowiectwo jest częścią naszej cywilizacji. Sądzę, że jeszcze długo w naszym kraju myśliwi będą poważani, a nie negowani jak w innych częściach świata

Nie mogło zabraknąć sztandarowych konkurencji, czyli naśladowania głosu jelenia oraz terenowa ocena poroża.
– Myśliwy na podstawie oceny poroża dokonuje prawidłowej selekcji zwierzyny – wyjaśnia Wiesław Górski, prezes koła łowieckiego Jarząbek w Sanoku, który czuwał nad przebiegiem rywalizacji. – Ten konkurs ma pokazać umiejętności członków kół łowieckich w tym zakresie.

W tym roku wygrał Gerard Barański z KŁ "Ryś" Ustrzyki Dolne. Natomiast najbardziej udanie głos jelenia naśladował Paweł Wałachowski z KŁ "Jarząbek" Baligród.

– Dla myśliwego ważne jest rozpoznanie głosu jelenia z tego powodu, że każdy selekcjoner musi posiadać niezbędną wiedzę dotyczącą pozyskania poszczególnych gatunków zwierzyny – objaśnia Pałasiewicz. – To nie jest tak, jak niektórzy myślą, że myśliwy strzela zza drzewa do każdej zwierzyny. Odstrzeleniu podlegają tylko osobniki o wadach genetycznych, które ujawniają się m.in. w wyglądzie sylwetki zwierza, jak również osobniki stare, nieprzydatne już w prokreacji.

Przeprowadzono też mnóstwo innych zawodów. W konkursie sygnalistów myśliwskich indywidualnie zwyciężył Aleksander Hołodniak, a w kategorii drużynowej Zespół Sygnalistów Myśliwskich "Echo Karpat" przy RDLP Krosno. W Otwartych Mistrzostwach Zagórza w Strzelectwie Sportowym z broni pneumatycznej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz zwyciężyli: w kat. młodzieżowej – Aleksandra Bańczak i Bartosz Rozumek, w kat. dorośli – Iza Żurawicki i Michał Żurawicki. Jury "Karpackiej Gulaszomanii" najlepiej oceniło potrawę Marty Radwan, a za najlepszą nalewkę uznano "tarkę" Bogumiła Pasztora (KŁ "Żubr" Sanok). Podczas prezentacji psów myśliwskich publiczności najbardziej spodobał się wyżeł węgierski Debra Grzegorza Głoda z KŁ "Zacisze" Krosno.

Więcej w 35 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE