Reklama

Procesy sądowe

Opublikowano:
Autor:

Procesy sądowe - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sebastian Niżnik, radny powiatu sanockiego, złożył na przedostatniej sesji interpelację, w której zwrócił się do zarządu z prośbą o przedstawienie kosztów procesów sądowych prowadzonych przeciwko starostwu w latach 2015-2017.

Foto: Anna Masłowska wygrała proces ze Starostwem Powiatowym w Sądzie Okręgowym w Krośnie i tym samym została przywrócona do pracy.

Okazuje się, że spraw jest sześć i pochłaniają one niemałe kwoty.

Pierwsza toczy się z powództwa Grzegorza Dudzińskiego przeciwko Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Sanoku (koszt zobowiązania do zapłaty na rzecz Dudzińskiego to 24 366,95 zł wraz z odsetkami). Z kolei koszt z tytułu reprezentacji starostwa przed sądem wyniósł 1 845 zł. W chwili obecnej SOSW oczekuje na uzasadnienie wyroku Sądu Okręgowego w Krośnie, aby wnieść ewentualną kasację do Sądu Najwyższego od zapadłego wyroku.

Druga sprawa toczy się również z powództwa Grzegorza Dudzińskiego, ale przeciwko zarządowi powiatu sanockiego, który odwołał go z funkcji dyrektora SOSW (koszty reprezentacji w sądzie wynoszą 1 845 zł). Zarząd odwołał się od orzeczenia do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Trzecia sprawa sądowa wniesiona jest z powództwa Elżbiety Kwiatanowskiej-Nawrockiej przeciwko Starostwu Powiatowemu w Sanoku. Wyrokiem sądu pracownica została przywrócona do pracy. Koszt zobowiązania do zapłaty przez starostwo wynosi 20 103 zł. Dodatkowo powiat zapłacił za obrońcę 3 075 zł. Teraz oczekuje na uzasadnienie, aby wnieść ewentualną kasację do Sądu Najwyższego od zapadłego wyroku.

Kolejna sprawa toczy się z powództwa Daniela Kopackiego przeciwko starostwu w Sanoku. Również pan Daniel został wyrokiem sądu przywrócony do pracy. Starostwo musi mu zapłacić 3 171 zł. Starostwo bierze pod uwagę wniesienie kasacji do Sądu Najwyższego. Reprezentacja przed sądem kosztowała powiat 3 075 zł.

Piąta sprawa dotyczy Anny Masłowskiej, która także wygrała w sądzie Sądzie Okręgowym w Krośnie i wróciła do pracy. Zobowiązanie do zapłaty wynosi 1 680 zł wraz z odsetkami. Starostwo nie złożyło w tej sprawie kasacji.

Szósta sprawa przeciwko starostwu toczy się z powództwa Leszka Gocka. Tylko w tej sprawie sąd przyznał starostwu rację, zasądzając od pana Gocka 400 zł do zapłaty na rzecz starostwa. Koszty reprezentacji przed sądem były jednak znacznie wyższe, bo wyniosły powiat 1 845 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE