Reklama

Pościg za kłusownikiem [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pracowity weekend dla Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku. Strażnicy spędzili wiele godzin nad wodami, przejechali, przeszli sporo kilometrów brzegami. Podjęto pościg za kłusownikiem w bardzo niebezpiecznym terenie, ujawniono wykroczenie z ustawy o rybactwie śródlądowym.

W miniony weekend 29 i 30 sierpnia br. Społeczna Straż Rybacka naszego powiatu wystawiła 3 patrole, akcje przeprowadzono o różnych porach dnia, jak również w późnych godzinach nocnych.
 

Kontrole były przeprowadzone tj. Jezioro Sieniawskie (granice powiatu sanockiego),

 

rzeki Wisłok na odcinku Mymoń – Besko, Osława na odcinku Szczawne – Zagórz – ujście, San na odcinku Zasław (ujęcie wody) – Dobra, Sanoczek na odcinku Trepcza – ujście, Potok Tyrawski na odcinku Tyrawa Solna  - Tyrawa Włoska, oraz łowiska PZW w Szczawnem, Sanoku i Hłomczy.  
 

Kontroli poddanych zostało 75 wędkarzy, ujawniono jedno wykroczenie z ustawy o rybactwie śródlądowym. Udzielono 8 pouczeń zazwyczaj z regulaminów łowisk, które dotyczyły zaśmiecenia brzegów, braku wpisów dat do rejestrów połowu, patroszenia ryb na łowisku. Interweniowano też w sprawie kąpieli na łowisku, dopiero pod groźbą wezwania policji kąpiący wyszli z wody.  


Na jeziorze Sieniawskim podjęto pościg za mężczyzną – kłusownikiem. Niestety spora odległość dzieląca strażników od uciekającego i niebezpiecznie strome brzegi, urwiska zakończyły się nie powodzeniem.
 

Kłusownik zbiegł pozostawiając w wodzie siatkę z rybami, którym zwrócono wolność a na brzegu wszędzie leżały martwe niewymiarowe ryby w większości przekute miały grzbiety. co może świadczyć, że kłusownik łowił na żywca.
 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE