Konkurs na imię dla pomnika przyrody
W ramach konkursu uczniowie zgłaszali propozycje nazw, które następnie trafiły do głosowania na stronie Gminy Sanok. Spośród wielu kreatywnych propozycji, największe uznanie zdobyło imię „Srogi”, zaproponowane przez Stanisława Grządziela, ucznia klasy IV Szkoły Podstawowej w Srogowie Górnym. Decyzją mieszkańców oraz oficjalną uchwałą Rady Gminy Sanok imię to zostało przypisane pomnikowemu dębowi. Młody autor zwycięskiej propozycji otrzymał nagrody ufundowane przez organizatorów, co stanowiło dodatkowe wyróżnienie jego zaangażowania.
Uroczystość w szkole – edukacja i rozrywka
Ceremonia nadania imienia była wzbogacona o dodatkowe atrakcje przygotowane przez lokalnych organizatorów. Uczniowie szkoły podstawowej w Srogowie Górnym wystąpili z przygotowanym przedstawieniem, a p. Małgorzata Kaczorowska, starszy specjalista Służby Leśnej z Nadleśnictwa Brzozów, podzieliła się z uczestnikami ciekawą opowieścią o historii dębów, które od wieków są symbolem siły i długowieczności.Dodatkową atrakcją była także ekologiczna gra przygotowana przez pracowników Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Sanok. Ekologiczne koło fortuny zapewniło uczestnikom drobne upominki, jednocześnie promując wartości ekologiczne oraz ochronę środowiska.
Wspólne zaangażowanie dla ochrony przyrody
To wyjątkowe wydarzenie było możliwe dzięki wsparciu wielu osób zaangażowanych w organizację ceremonii. Serdeczne podziękowania kierowane są do dyrektor Szkoły Podstawowej w Srogowie Górnym, Barbary Januszczak, oraz p. Małgorzaty Kaczorowskiej z Nadleśnictwa Brzozów za wkład w przygotowanie tego dnia. Wspólne świętowanie przy pomniku przyrody stanowiło doskonałą okazję do budowania świadomości ekologicznej wśród młodych mieszkańców oraz ich rodziców, a także do integracji lokalnej społeczności.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.