Reklama

Policjant z Sanoka uratował życie 10-letniej dziewczynce!

Opublikowano:
Autor:

Policjant z Sanoka uratował życie 10-letniej dziewczynce! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci pomogli 10-letniej dziewczynce, która podróżując ze swoją mamą samochodem, zadławiła się gumą do żucia i zaczęła się dusić. Jeden z funkcjonariuszy natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy, a drugi wezwał pogotowie. Po przywróceniu oddechu, dziewczynka została przekazana załodze karetki.

20 lipca około godz. 10:40 policjanci ruchu drogowego podejmowali interwencję związaną z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Interwencja miała miejsce w Sanoku na ulicy Krakowskiej. W trakcie przeprowadzania tej interwencji podbiegł do nich kierujący innym pojazdem, krzycząc, że niedaleko stąd również na ulicy Krakowskiej w kierunku Krosna na pasie ruchu stoi samochód, którego pasażerka, 10-letnie dziecko zadławiło się gumą do żucia i potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Policjanci z miejsca udali się we wskazanym kierunku. Na pasie ruchu była już grupka kilku osób, które próbowały pomóc dziewczynce.

Policjant ruchu drogowego, mł. asp. Tomasz Kucharczyk niezwłocznie podjął akcję ratunkową, przechylając dziecko do przodu i uderzając w przestrzeń między łopatkową. Dziewczynka była przytomna, ale cały czas nie mogła złapać oddechu. Widząc, że te działania nie przynoszą skutku, policjant zastosował chwyt Heimlicha, co po kilku uciśnięciach przyniosło oczekiwany efekt i dziecko odzyskało równomierny oddech. Drugi z policjantów sierż. szt. Maciej Paprocki wezwał na miejsce pogotowie. Dziewczynka została przekazana  pod opiekę załodze karetki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE