Reklama

Płonne nadzieje

Opublikowano:
Autor:

Płonne nadzieje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O tym, że nie warto się śpieszyć, przekonali się sołtysi z gminy Bukowsko. Gospodarze wsi liczyli na zwrot z budżetu państwa wydatków poniesionych z funduszu sołeckiego. Ich nadzieje rozwiali włodarze gminy. A wszystko przez infrastrukturę drogową.

Początkowy zakres prac związanych z drogami oszacowano na ponad 50 tys. zł. z powodu niespodziewanych, lecz niezbędnych remontów koszty wzrosły do ponad 90 tys. zł. Aby gmina mogła wykonać wszystkie roboty, władze zdecydowały, że zwrot z funduszu sołeckiego w kwocie ponad 60 tys. zł, a więc 30% wydanych środków, zostanie przekazany na ten cel.

Prace przewidziane wcześniej w budżecie już wykonano. Są to remonty na drogachw Bukowsku, Pobiednie, Nowotańcu i Nagórzanach. Jednak w ostatnim czasie koniecznych robót pojawiło się o wiele więcej. Na chwilę obecną dodatkowo oprócz zaplanowanych działań, wykonano prace na około 10 tys. zł.

Dla Urszuli Rakoczy, skarbnika gminy Bukowsko, najlepszym rozwiązaniem okazał się zwrot z funduszu sołeckiego. Nie wszyscy obecni na sesji byli tego samego zdania. Na jaw wyszło bowiem, że niektórzy sołtysi wykonali pewne prace w swoich miejscowościach, licząc, że zapłacą za nie ze zwrotu.

Więcej w 41 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE