Reklama

Oklejanie samochodów – jaka folia jest najlepsza?

Opublikowano:
Autor:

Oklejanie samochodów – jaka folia jest najlepsza? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Oklejanie samochodów to popularna metoda lokalnego promowania produktów lub usług. Najbardziej opłaca się w nią zainwestować w przypadku większych miast, takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Łódź, Rzeszów. Skoro i tak codziennie przemieszczasz się samochodem po zatłoczonych ulicach, czemu tego nie wykorzystać i nie okleić samochodu reklamą, żeby czas przejazdów nie był czasem straconym? Wielu właśnie tak myśli i ma całkowitą rację. Możesz się jednak zastanawiać co będzie stanowić o skuteczności reklamy na samochodzie i jaki rodzaj folii wybrać. Czytaj dalej, żeby się tego dowiedzieć!

Oklejanie samochodów – skuteczna reklama

Mówiąc krótko o skuteczności reklamy na samochodzie decyduje jej treść i forma. Jeśli chodzi o treść, powinna być zwięzła. W końcu przechodnie czy kierowcy mają zwykle co najwyżej kilka sekund na przeczytanie napisów na aucie. Ważne jest też, żeby napis był odpowiednio duży i czytelny. Trzeba więc dobrze dobrać krój czcionki i jej wielkość. Kolejna sprawa to grafika. To właśnie obrazy najłatwiej przyciągają nasz wzrok, dlatego reklama na samochodzie powinna być opatrzona dobrze dobraną grafiką. Ale niestety nawet najlepszy projekt reklamy na samochodzie źle lub niedokładnie naklejony okaże się zupełnie nieskuteczny. Właśnie dlatego trzeba też dobrze wybrać miejsce, w którym okleimy samochód.

Jeśli chodzi o oklejanie samochodów Rzeszów – bardzo dobre opinie i duże doświadczenie ma Drukarnia Creative Partner. Wykonują profesjonalne projekty i drobiazgowo dbają o jakość ich realizacji.

Oklejanie samochodów – jaka folia?

Zanim zlecisz jakiejś firmie oklejenie Twojego samochodu, warto żebyś wiedział na jakiej folii może zostać wydrukowana reklama. Każda z nich – folii – znacząco się od siebie różni, więc teraz powiemy o tym trochę więcej.

Folie do oklejania samochodów pod kątem reklamy to zazwyczaj: folia monomeryczna, folia polimerowa i folia wylewana. Czym się różnią i kiedy, która sprawdzi się najlepiej?

Folia monomeryczna to folia, którą świetnie okleja się idealnie równe powierzchnie. Doskonale się nadaje do wycinania z niej napisów na boki aut ciężarowych. Ta folia ma najkrótszy okres trwałości – 3 do 4 lat. W związku z tym jest też najtańsza.

Folia polimerowa jest bardziej elastyczna i trwała. Można ją aplikować nie tylko w miejscach idealnie równych, ale też na niewielkich przetłoczeniach karoserii. Ten rodzaj folii będzie służył przez okres 5 do 7 lat.

Folia wylewana (folia samochodowa) to folia zdecydowanie najwyższej jakości. Można ją stosować w zasadzie w każdym miejscu bo doskonale dostosowuje się do kształtu karoserii oraz wszelkich przetłoczeń czy wytłoczeń. Ta folie daje efekt, jakby grafika była wprost „wylana” za samochód. W żaden sposób nie niszczy lakieru auta i sama wygląda jak lakier. Jest też najtrwalsza oraz najdroższa. Mimo to naprawdę warto w nią zainwestować bo efekt jest fantastyczny!

Oklejanie samochodów – folia na okna

Powiedzieliśmy już nieco o trzech rodzajach folii, którymi okleja się samochody, ale nie wspomnieliśmy o jeszcze jednej. Chodzi o folię OWV (One Way Vision). Jest ona przeznaczona do oklejania szyb w samochodach bo dzięki tysiącom maleńkich perforacji przepuszcza światło i zapewnia dobrą widoczność kierowcy.

Podsumowując trzeba powiedzieć, że reklama na samochodzie to może być skuteczną metoda lokalnej promocji produktów lub usług. Ta skuteczność zależy zarówno od jakości projektu, jak i od jakości jego realizacji. Oklejanie samochodów wymaga wiedzy, wprawy i umiejętności, dlatego zawsze dobrze jest zlecić to zadanie doświadczonym specjalistom. A jeśli chodzi oklejanie samochodów Rzeszów – znajdziecie takich w Drukarni Creative Partner!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE