Jan Szczepkowski jest artystą na wskroś sanockim. Tutaj się urodził w 1975 roku, tutaj pracuje, stąd czerpie inspiracje do swoich obrazów. Jest absolwentem wydziału malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pod skrzydłami uznanych mistrzów kształtował swój neoromantyczny styl. Uczył się w pracowniach malarstwa prof. Jacka Waltosia, prof. Grzegorza Bednarskiego i prof. Janusza Orbitowskiego oraz w pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego.
Po dziesięciu latach spędzonych w Krakowie młody artysta powrócił do Sanoka. – Dla mnie Sanok jest miastem przeszłości, jakby wyjętym z innych czasów. Wciąż czerpię z niego inspiracje do swoich obrazów, dostrzegam je zazwyczaj w sanockich zaułkach. Związane są one z historią miasta i jego klimatem sprzed wielu lat. Inspiracją do wielu moich obrazów są stare fotografie, a postaci, które się na nich pojawiają, są wzięte z przeszłości – powie o sobie artysta.
W swojej twórczości wykreował własny, niepowtarzalny świat, który znalazł uznanie w oczach krytyków, właścicieli uznanych galerii, domów aukcyjnych i kolekcjonerów. Jego obrazy, pełne emocji i symboli, zdobią ściany galerii i domów na całym świecie. O sztuce Jana Szczepkowskiego pisał m. in. znany poeta i prozaik Jacek Dehnel, a reprodukcja jego obrazu znalazła się w książce poświęconej Bruno Schulzowi „Drugie ciało pisarza”.
W imieniu artysty zapraszam Państwa do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.
– Pierwszą indywidualną wystawę w Sanoku miałem w 2007 roku, więc upłynęło już sporo lat od tamtego czasu. Sporo się też zmieniło w mojej twórczości. Będzie więc okazja, aby się o tym przekonać.
A zatem zachęcamy Państwa do spędzenia piątkowego wieczoru w niezwykłym miejscu, jakim jest królewski zamek w Sanoku, z wyjątkowym twórcą, wzbogacającym swoją twórczością kulturalny obraz miasta. Tego nie można przeoczyć.
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.