Reklama

15 grudnia nowe obostrzenia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PS

15 grudnia nowe obostrzenia - Zdjęcie główne

foto PS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W całej Polsce, od 15 grudnia, obowiązują nowe obostrzenia antycovidowe. Zmniejszenie do 30% limitu miejsc publiczności w kinach, teatrach, filharmoniach i operach oraz zakaz konsumpcji podczas spektakli oraz seansów.

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, opublikowaną w Dzienniku Ustaw (poz. 2311), zmiany będą obowiązywały do 31 stycznia 2022 r. ​

Nowelizacja rozporządzenia wprowadzi następujące zmiany:

  1. W kinach obowiązuje limit 30 proc. obłożenia widowni, bez udostępniania miejsc siedzących obok siebie, oraz obowiązek zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków podczas seansu.
  2. Limit 30 proc. obłożenia widowni bez udostępniania miejsc siedzących obok siebie obowiązuje również w teatrach, operach, filharmoniach, domach i ośrodkach kultury, a także podczas koncertów i widowisk cyrkowych.
  3. Transport zbiorowy limit 75 proc. obłożenia miejsc
 

  • Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko Covid-19, pod warunkiem okazania przez te osoby unijnego certyfikatu, negatywnego wyniku testu lub zaświadczenia o powrocie do zdrowia w związku z Covid-19.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy