Reklama

Walczą o dom, który kupili. Nie mogą w nim zamieszkać, oskarżeni zostali o nękanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum prywatne Państwa Ryczek

Walczą o dom, który kupili. Nie mogą w nim zamieszkać, oskarżeni zostali o nękanie - Zdjęcie główne

Pani Magdalena i Pan Tomasz z córeczką | foto archiwum prywatne Państwa Ryczek

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Informowaliśmy Państwa o sprawie państwa Ryczek z Sanoka, którzy kupili dom na ulicy Wilczej, jednak nie mogą w nim zamieszkać. Małżeństwo dłużników nie chce się wyprowadzić, zasłaniając się ustawą covidową. W niedługim czasie, po publikacji naszego reportażu, Państwo Ryczek otrzymali wezwania do Komendy Powiatowej Policji w Sanoku w sprawie nękania.

Państwo Ryczek po wyczerpaniu wszystkich możliwości polubownego rozwiązania sprawy, tak jak nakazał sąd, zdesperowani poinformowali o całej sprawie media.

O każdym kroku informowali na bieżąco dłużników, o tym, że media się dowiedzą również. Pan zamieszkujący bezprawnie nieruchomość stwierdził wówczas, że może śmiało tak uczynić. 



Walka o swoje to nękanie? 


Z każdym miesiącem na koncie dłużników rośnie nowy dług, gdyż od listopada 2019 roku bezumownie korzystają z nieruchomości. W sprawie powołano biegłego, który określił kwotę miesięcznego odszkodowania. Państwo Ryczek są zdziwieni takim obrotem sprawy, gdyż przez cały czas dążyli do polubownego przejęcia nieruchomości. Są gotowi nawet w tej chwili spotkać się z małżeństwem z Wilczej, a nawet pomóc im w dogodny dla nich sposób opuścić dom.

- Jakie uporczywe nękanie Ci ludzie mają na myśli? W jaki sposób ich nękamy? Nie wiem nawet jak mam to skomentować. Nie chcę nic złego, tym ludziom robić chcę, tylko żeby wreszcie poczuli się do odpowiedzialności i wydali mi moją nieruchomość.

- mówi Tomasz Ryczek. 

W poniedziałek w Komendzie Powiatowej Policji w Sanoku odbyło się przesłuchanie Pana Tomasza Ryczka w sprawie o uporczywe nękanie. Czekamy na decyzję prokuratury. O tym jak się dochodzenie zakończy, poinformujemy Państwa. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy