Reklama

O szkołach i nie tylko

Opublikowano:
Autor:

O szkołach i nie tylko - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sprawozdaniu Roman Konieczny, starosta sanocki, wiele miejsca poświęcił zmianom w oświacie.

Poznaliśmy dane dotyczące liczby oddziałów w szkołach ponadgimnazjalnych. Na chwilę obecną zarząd powiatu zezwolił I Liceum Ogólnokształcącemu w Sanoku otworzyć 5 oddziałów klas pierwszych, a II LO – 4 oddziały i dodatkowo klasę sportową.

Zespół Szkół nr 1 może przeprowadzić nabór do czterech klas, a jeśli będzie dużo chętnych, w grę wchodzi możliwość utworzenia  dodatkowo jednej klasy dwuzawodowej.

ZS nr 2 ma zgodę na 3 oddziały + ewentualnie 3 klasy dwuzawodowe.

Zespół Szkół nr 3 może stworzyć aż 7 klas pierwszych i jedną klasę dwuzawodową.

Natomiast ZS nr 5 otrzymał zgodę na 6 oddziałów + 4 klasy dwuzawodowe.

- Ustaliliśmy, że liczba uczniów w klasie nie może być mniejsza niż 32 osoby, a liczba osób w klasach dwuzawodowych powinna wynosić minimum 34 osoby – tłumaczył starosta.

Ze sprawozdania starosty Koniecznego wynika, że zarząd przeznaczył 113 224 zł na dokształcanie i doskonalenie nauczycieli. Wyraził też zgodę na nieodpłatne udostępnienie Stowarzyszeniu Sanocki Unihokej  hali sportowej w I LO dla potrzeb  drużyny juniorów Wilki Sanok, która zwróciła się z prośbą o umożliwienie jej organizacji treningów. Zarząd wyraził też zgodę, aby nauczyciele z ZS nr 2 i ZS nr 5 otrzymali od września 2017 r. dodatkowe godziny w internacie.

W tym roku zmieni się miejsce organizowania giełdy zawodów. Funkcję gospodarza przejmie Zespół Szkół nr 3 w Sanoku.

Ale to jeszcze nie wszystkie nowinki w sprawie oświaty.

- Omówiliśmy też tematy zabezpieczenia animatorów sportowych w bieżącym roku na orlikach sportowych przy Zespole Szkół nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku – mówił Konieczny. – Należy też powołać komisję w sprawie przeprowadzenia postępowania  nieograniczonego na przebudowę Zespołu Szkół nr 2 i 4 i modernizację  energetyczną budynku ZS nr 4 w Sanoku – dodał.

Więcej w 14 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE