Poznaliśmy dane dotyczące liczby oddziałów w szkołach ponadgimnazjalnych. Na chwilę obecną zarząd powiatu zezwolił I Liceum Ogólnokształcącemu w Sanoku otworzyć 5 oddziałów klas pierwszych, a II LO – 4 oddziały i dodatkowo klasę sportową.
Zespół Szkół nr 1 może przeprowadzić nabór do czterech klas, a jeśli będzie dużo chętnych, w grę wchodzi możliwość utworzenia dodatkowo jednej klasy dwuzawodowej.
ZS nr 2 ma zgodę na 3 oddziały + ewentualnie 3 klasy dwuzawodowe.
Zespół Szkół nr 3 może stworzyć aż 7 klas pierwszych i jedną klasę dwuzawodową.
Natomiast ZS nr 5 otrzymał zgodę na 6 oddziałów + 4 klasy dwuzawodowe.
- Ustaliliśmy, że liczba uczniów w klasie nie może być mniejsza niż 32 osoby, a liczba osób w klasach dwuzawodowych powinna wynosić minimum 34 osoby – tłumaczył starosta.
Ze sprawozdania starosty Koniecznego wynika, że zarząd przeznaczył 113 224 zł na dokształcanie i doskonalenie nauczycieli. Wyraził też zgodę na nieodpłatne udostępnienie Stowarzyszeniu Sanocki Unihokej hali sportowej w I LO dla potrzeb drużyny juniorów Wilki Sanok, która zwróciła się z prośbą o umożliwienie jej organizacji treningów. Zarząd wyraził też zgodę, aby nauczyciele z ZS nr 2 i ZS nr 5 otrzymali od września 2017 r. dodatkowe godziny w internacie.
W tym roku zmieni się miejsce organizowania giełdy zawodów. Funkcję gospodarza przejmie Zespół Szkół nr 3 w Sanoku.
Ale to jeszcze nie wszystkie nowinki w sprawie oświaty.
- Omówiliśmy też tematy zabezpieczenia animatorów sportowych w bieżącym roku na orlikach sportowych przy Zespole Szkół nr 2 i I Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku – mówił Konieczny. – Należy też powołać komisję w sprawie przeprowadzenia postępowania nieograniczonego na przebudowę Zespołu Szkół nr 2 i 4 i modernizację energetyczną budynku ZS nr 4 w Sanoku – dodał.
Więcej w 14 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka