Reklama

Nowe więzienie

Opublikowano:
Autor:

Nowe więzienie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W poprzednim numerze Korso Gazety Sanockiej pisaliśmy o planach utworzenia w Sanoku nowego zakładu karnego. Uzyskaliśmy w tej sprawie informację u źródła, czyli od dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie.

Mjr Jarosław Wójtowicz, jego rzecznik prasowy, informuje, że na obecnym etapie prac planistycznych dotyczących budowy nowych jednostek penitencjarnych nie są podejmowane jeszcze decyzje odnośnie konkretnych lokalizacji. Potwierdza jednak, że propozycja burmistrza Sanoka, dotycząca przekazania terenu z przeznaczeniem na lokalizację nowego zakładu karnego, jest obecnie analizowana w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Rzeszowie.

- Bardzo wstępne założenia zakładają budowę jednostki typu zamkniętego o pojemności 700–900 miejsc - informuje rzecznik. - Na daną chwilę za wcześnie, by mówić o bardziej szczegółowych planach.

Trwają obecnie rozmowy w kwestii przekazania nieruchomości w trwały zarząd Służby Więziennej, możliwości doprowadzenia mediów i ustalenia miejscowego planu przestrzennego zagospodarowania terenu, co będzie podstawą do opracowania planu zagospodarowania terenu i uzyskania zgody na lokalizację inwestycji celu publicznego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE