Reklama

Nowa altana

Opublikowano:
Autor:

Nowa altana - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Mieszkańcy Nagórzan doczekali się własnej altany ogrodowej, która stanęła w pobliżu domu ludowego.

Inicjatorem budowy obiektu była rada sołecka wraz z sołtysem Danutą Czaplą oraz z radną Marią Kowalczyk. Budowa rozpoczęła się i zakończyła w 2016 roku. Jej wykonawcami byli Marcin Wesoły i Henryk Bąbaś. Nad całością technicznych prac czuwał Robert Milczanowski, kierownik Referatu Inwestycji, Planowania Przestrzennego Spraw Komunalnych i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Bukowsko.

- Altana powstała dzięki dużemu zaangażowaniu sołtys Danuty Czapli i radnej Marii Kowalczyk - chwalił w przemówieniu Piotr Ćwiąkała, prezes OSP Nagórzany. - Obie potrafiły znaleźć rozwiązania nawet wtedy, gdy wydawały się bez wyjścia. Swoją postawą pokazywały mieszkańcom, że można coś zrobić dzięki wspólnym staraniom. 

Swój czas na przygotowanie altany poświęcili także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nagórzanach. Również inni mieszkańcy wykonali szereg prac i pomogli przy budowie obiektu oraz organizacji uroczystości.

Na uroczystości głos zabrał także wójt Piotr Błażejowski, który wspólnie z radną i sołtys z Nagórzan przeciął uroczystą wstęgę.

- Dziękuję za zaangażowanie, a także za upór i determinację w dążeniu do wybudowania altany - mówił. - Mam nadzieję, że będzie ona służyła nie tylko mieszkańcom wsi, ale całej gminy, np. w czasie zawodów strażackich. Sądzę, że w letnie, ciepłe dni można tutaj również zorganizować małe wesele.

Na budowę altany przeznaczono drewno i pieniądze pozyskane ze sprzedaży jego części z lasu należącego do sołectwa Nagórzany. Duży wkład mieli również anonimowi sponsorzy.

Wieczór uświetnił występ kapeli ludowej "Bukowianie". Potem uczestnicy bawili się przy muzyce zespołu Wymiatacze z Iwonicza Zdroju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE