Reklama

Najlepsze szkoły

Opublikowano:
Autor:

Najlepsze szkoły - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Poznaliśmy wyniki zdawalności matur w poszczególnych szkołach powiatu sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego. Która z placówek wypadła najlepiej?

Wśród liceów ogólnokształcących niewątpliwie prym wiodą dwa ogólniaki – I i II LO w Sanoku, gdzie zdawalność wyniosła aż 99%. W I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej do egzaminu dojrzałości przystąpiło 207 uczniów, zaś w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie – 176.

Wynik 89% uzyskało Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych, natomiast 77% zdawalnością może pochwalić się Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Andersa w Lesku. Tutaj maturę zdawały 52 osoby.

Wynik 50% zanotowało Liceum Plastyczne w Lesku, gdzie do egzaminu podeszło 12 uczniów.

Słabo egzamin maturalny wypadł w Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Mickiewicza w Sanoku (9% zdawalność, 11 zdających).

 
Zdawalność w technikach

 

Biorąc pod uwagę placówki z trzech powiatów, zdecydowanie najlepiej wypadło Technikum nr 1 w Sanoku (zdawalność 76%, zdających – 110). Na drugim miejscu znalazło się Technikum Leśne w Lesku z wynikiem 68%  (maturę zdawało w nim 38 osób), zaś na miejscu trzecim uplasowało się Technikum Nr 3 w Sanoku (58% zdawalność, 195 zdających).

Następne w kolejności są: Technikum w Nowosielcach (42% zdawalność, 19 zdających), Technikum nr 5 Sanok (36% zdawalność, 83 – zdających), Technikum w Lesku mieszczące się przy Al. Jana Pawła II (32%, 44 zdających) i Technikum przy ul. Przemysłowej w Ustrzykach Dolnych (31%, 13 zdających).

29% zdawalność zanotował Zespół Szkół Nr 2 im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku (28 zdających).

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE