Reklama

Najchętniej rodzimy w Brzozowie

Opublikowano:
Autor:

Najchętniej rodzimy w Brzozowie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Brak porodówki w Sanoku stanowi poważny problem dla mieszkanek powiatu sanockiego. Na nic zdały się protesty i próby uratowania oddziału. Kobietom pozostaje teraz wybierać między szpitalami w ościennych powiatach.

Jak wskazują statystyki, najwięcej porodów w dwóch ostatnich latach odnotował Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie. W 2015 roku urodziło się w nim 1087 dzieci, w tym 24 z powiatu sanockiego. O 53 porodów mniej zanotowano w zeszłym roku (1034), wzrosła natomiast liczba kobiet pochodzących z okolic Sanoka. Jak się okazuje, w pierwszym kwartale tego roku na poród w Krośnie zdecydowało się 281 kobiet, z tego 11 z powiatu sanockiego.

Na drugim miejscu pod względem liczby urodzeń jest Szpital Specjalistyczny w Brzozowie, gdzie rok 2016 należał do "urodzajnych". Odnotowano 1049 urodzeń, z tego aż 354 dotyczyły mieszkanek powiatu sanockiego. Z kolei w 2015 roku w Brzozowie zarejestrowano 853 urodzenia (208 - z naszego regionu).

Najsłabiej sytuacja wygląda w Szpitalu Powiatowym w Lesku. W ostatnim roku rodziło tam 350 kobiet, w tym 170 z powiatu sanockiego. Widać zauważalny wzrost w stosunku do roku 2015, gdzie szpital w Lesku wybrało tylko 200 kobiet (40 z Sanoka i okolic). Do końca marca bieżącego roku na poród w leskim szpitalu zdecydowało się 119 kobiet, w tym aż 68 z naszego terenu).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE