Reklama

Nagórzany. Maria Kowalczyk zaapelowała o pomoc w wybudowaniu chodnika

Opublikowano:
Autor:

Nagórzany. Maria Kowalczyk zaapelowała o pomoc w wybudowaniu chodnika - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Brak chodnika w Nagórzanach stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych. Mało brakowało, a niedawno wydarzyłby się tam wypadek. Jedna z mieszkanek wsi cudem uniknęła zderzenia z tirem.

Kobiecie udało się uciec do rowu, a o całej sytuacji opowiedziała radnym Maria Kowalczyk na ostatniej sesji rady gminy. Jednocześnie zaapelowała o pomoc w wybudowaniu chodnika przynajmniej na najbardziej niebezpiecznym fragmencie - ostrym łuku drogi.

- O chodnik walczę od 2010 roku - mówi radna. - To było moje oczko w głowie, żeby tę inwestycję zrobić jak najszybciej. Do tej pory się nie udało. To jest bardzo długi odcinek drogi i koszty są spore. W miejscowości mieszka jednak dużo dzieci do sześciu lat. Na mojej ulicy jest ich aż szesnaścioro. Rodzice boją się puszczać swoje pociechy same, bo drogą jeżdżą nie tylko samochody osobowe, ale również tiry przewożące kruszywo i drewno. 

Jak się okazuje, włodarze mają już pewną koncepcję działania.

- Po wykonaniu zadań na drodze wojewódzkiej, które będziemy realizować wspólnie z Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich, przystąpimy do opracowania dokumentacji, która pozwoli na porozumienie z marszałkiem województwa podkarpackiego na realizację tego odcinka chodnika, mam nadzieję, że w całości - mówi Piotr Błażejowski, wójt gminy Bukowsko. - Nie wiem, na ile nas będzie stać, ale chcielibyśmy wykonać chodnik przy 40 procentowym udziale gminy podobnie jak w Bukowsku. Wiąże się to z tym, że w przyszłości będziemy musieli w należytym stanie technicznym utrzymywać chodnik również w czasie zimy.

Czas pokaże, czy włodarzom uda się zrealizować zamierzenia i czy mieszkańcy Nagórzan doczekają się chodnika.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE