Reklama

Na ratunek MDK

Opublikowano:
Autor:

Na ratunek MDK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trudne czasy nastały dla Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku. Zmniejszenie dofinansowania przez zarząd powiatu sanockiego może skutkować redukcją etatów oraz uboższą ofertą kulturalną placówki.

O sporych problemach MDK- u słyszymy już od jakiegoś czasu. Nadzieję pracownicy placówki pokładali jeszcze w radzie powiatu, jednak jak się okazało na ostatniej sesji, niepotrzebnie. Radni zadecydowali, że na działalność ośrodka przekażą w 2017 roku kwotę 407 053 złotych, czyli o prawie 80 tysięcy mniej niż w roku ubiegłym.

- Panie dyrektorze, mocno panu kibicowałem w wielu działaniach – zapewniał radny Jerzy Zuba. - Cenię sobie pana fachowość i talenty menadżerskie, jeśli jednak w sprawozdaniu pana czytamy, że na koło fotograficzne uczęszcza dwoje dzieci, matematyczne – troje, a na teatralne - piątka, to te fakty każą się nam zastanowić nad optymalizacją oferty placówki. Brakująca kwota do pełni szczęścia to aż 78 tysięcy lub tylko - zaznaczył.

Radny Zuba zapewnił, że w gronie radnych są osoby, które zawodowo zajmują się pisaniem wniosków o otrzymanie wsparcia i wierzy, że problemy finansowe MDK-u uda się wkrótce rozwiązać. Poparcie dla placówki wyraził również radny Bogdan Struś, którego zdaniem, nad MDK wisi jakieś fatum. - Placówka kilkakrotnie była karana z powodu swojego istnienia, ale nie za swoje winy - mówił. - Kiepska opinia i postępowanie prokuratorskie nie ułatwiły jej bytu. Najpoważniejszą karą, która spotkała MDK, było jednak przekształcenie w 2014 roku z jednostki oświatowej w kulturalną. Miało to poprawić jej sytuację materialną, ale spowodowało ograniczenie oferty programowej i zmniejszenie pensum godzin, jak i wynagrodzeń pracowników.

Więcej w 1 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE