Reklama

Na pomoc rodzinom

Opublikowano:
Autor:

Na pomoc rodzinom - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ostatniej sesji radni opowiedzieli się za przystąpieniem Gminy Miasta Sanoka do realizacji projektu pod nazwą "Moja rodzina i ja".

Został on pozytywnie zweryfikowany, a Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej otrzymał listę rankingową i pismo z Wojewódzkiego Urzędu Pracy ze zgodą na rozpoczęcie jego wykonania.

Jak poinformował Rafał Gużkowski, dyrektor MOPS-u, realizacja projektu rozpocznie się 1 marca bieżącego roku i potrwa do końca przyszłego roku.

- Program jest przeznaczony dla rodzin pozostających w trudnych warunkach i będących w grupie ryzyka, jeśli chodzi o wykluczenie społeczne - mówił dyrektor Gużkowski w trakcie sesji. - Musimy jednak spełnić kilka punktów, a jedynym z nich jest podjęcie uchwały przez radnych.

Wartość projektu wynosi 225 tys. zł. W tym wkład sanockiego magistratu to 13 900 zł rozbita na dwie raty. W 2017 roku - 6 450 zł, zaś w 2018 - 7 450 zł. Środki zostaną przeznaczone na wypłatę zasiłków okresowych. Z projektu skorzysta około czterdziestu rodzin z Sanoka.

Uchwała wprowadzona wnioskiem pilności została zaopiniowana pozytywnie przez Komisję Finansowo-Gospodarczą i przegłosowana jednomyślnie przez radnych.

Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Więcej w 8 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE