Reklama

MOSiR w remontach

Opublikowano:
Autor:

MOSiR w remontach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym tygodniu publikujemy drugą część wywiadu z Tomaszem Matuszewskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku. Tym razem tematem rozmowy są inwestycje realizowane na obiektach placówki oraz organizowane w tym roku przez MOSiR wydarzenia sportowe i imprezy.

Czego nie udało się jeszcze zrealizować?
W tym roku z posiadanych środków planujemy wyremontować 4 ostatnie  pokoje w Domu Sportowca, których standard chcemy wyrównać z tym, jaki jest w pozostałych pokojach noclegowych. Poza tym trwają zaawansowane prace na Wierchach i rozpoczynamy na MOSiR-ze budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu. Poczynione inwestycje są mocno wpierane przez burmistrza miasta Tadeusza Pióro wraz z całą radą miasta, co z pewnością wpłynie na polepszenie jakości całego kompleksu. Oprócz dużych działań inwestycyjnych planujemy także szereg prac mniejszych i większych związanych z poprawą wizerunku obiektów.

Jakie wydarzenia sportowe i nie tylko czekają na mieszkańców Sanoka i okolic w nadchodzącym roku? Co zostało zaplanowane?
Biorąc przykład z zeszłego roku, tak i w bieżącym roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sanoku planowanych jest szereg imprez, na które serdecznie zapraszamy mieszkańców naszego miasta. Już w dniach 18-19 lutego zapraszamy wszystkich na finały Ogólnopolskich Zawodów Dzieci, w których wezmą udział najmłodsi łyżwiarze szybcy. Na basenie w marcu, kwietniu i grudniu pływacy będą rywalizować, jak co roku, w półfinale Wojewódzkich Zawodów w Pływaniu Szkół Podstawowych,  Podkarpackiej Lidze Pływackiej oraz Mistrzostwach Szkół Podstawowych i Gimnazjów o Puchar "Solidarności". Trwają negocjacje w sprawie zorganizowania w  kwietniu  w hali Arena Sanok koncertu dla miłośników muzyki disco polo. W tym samym miesiącu odbędzie się również II Wojewódzka Olimpiada Niepełnosprawnych Sanok 2017. W  maju wszyscy kibice piłki nożnej będą mieli okazję oglądać w hali Arena Sanok zmagania czołowych drużyn futsalowych w II Otwartych  Mistrzostwach Sanoka w Futsalu. 11 czerwca gorąco zapraszamy na niecodzienne, czterogodzinne wydarzenie - w hali Arena Sanok odbędzie się Polska Noc Kabaretowa z udziałem Kabaretu Paranienormalni, Kabaretu Moralnego Niepokoju, Kabaretu Nowaki, Kabaretu Skeczów Męczących oraz Jerzego Kryszaka. W listopadzie i grudniu nie zabraknie oczywiście ślizgawki halloweenowej oraz mikołajek na lodzie. Oprócz wymienionych wyżej imprez, wciąż pojawiają się nowe, ciekawe wydarzenia, które sukcesywnie dopisujemy do naszego kalendarza. Jesteśmy jednostką miejską, dlatego większość imprez organizujemy przy współudziale burmistrza miasta Sanoka.

Czy w tym roku będą składane jakieś wnioski o dofinansowanie, czy może MOSiR skupi się całkowicie na inwestycjach, które realizuje bądź rozpocznie ich realizację?
W tym roku planujemy dalej korzystać z wniosków o dofinansowanie, ale każdy z nich będzie wcześniej podawany głębokiej analizie i zatwierdzany przez burmistrza oraz radę miasta. Dlatego biorąc pod uwagę liczbę już rozpoczętych działań inwestycyjnych na obiektach MOSiR-u, musimy nieco tonować nasze zamiary. Proszę mi jednak wierzyć, pomysłów mamy mnóstwo.

Wywiad przeprowadziła Anna Twardy Anna Twardy

Więcej w 6 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE