Reklama

Mikrolot nazwany „Sanokiem”. Taką nazwę maszynie nadali przyjaciele z Reinheim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Manuel Feick - Bürgermeister der Stadt Reinheim

Mikrolot nazwany „Sanokiem”. Taką nazwę maszynie nadali przyjaciele z Reinheim - Zdjęcie główne

Burmistrz Reinheim przy samolocie "Sanok" | foto Facebook/Manuel Feick - Bürgermeister der Stadt Reinheim

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ultralekki samolot, który zakupiło Stowarzyszenie Sportów Lotniczych w Reinheim, otrzymał nazwę „Sanok”. To ukłon w stronę ponad 25-letniej współpracy między polskim, a niemieckim miastem.

O nadaniu nazwy „Sanok” ultralekkiemu samolotowi, który będzie służył miłośnikom podniebnych akrobacji, poinformował w mediach społecznościowych Manuel Feick, burmistrz Reinheim.

Mikrolot, czyli samolot ultralekki jest przeznaczony do amatorskiego latania. Ten, którym będą posługiwali się niemieccy lotnicy, jest nowoczesną, bezpieczną i wydajną maszyną. Ma zasięg 1000 km i spala 2x36 l paliwa. Został zakupiony w ramach tworzenia infrastruktury neutralnej dla klimatu.

W 20% jego zakup został sfinansowany przez miasto Reinheim, który finansowo wspiera projekty Stowarzyszenia Sportów Lotniczych, pomimo trudnej sytuacji finansowej, w jakiej znajdują się wszystkie niemieckie gminy. Z samolotu będą korzystać młodzi lotnicy.

Niemieccy lotnicy przy samolocie "Sanok". Fot. Facebook/Manuel Feick - Bürgermeister der Stadt Reinheim

Stowarzyszenie Lotnicze Offenbach Reinheim to organizacja, która uczy lotów szybowcowych i ultralekkich oraz szkoli pilotów. Jej członkowie odnoszą sukcesy w licznych zawodach.

Z miłego gestu nazwania samolotu nazwą grodu nad Sanem ucieszył się Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka, który dziękował pomysłodawcom inicjatywy na Facebooku.

- Cieszę się bardzo, ponieważ ten gest oznacza, że partnerstwo naszych miast jest najlepiej postrzegane przez społeczność Reinheim

– pisał.

W 2019 roku Sanok i Reinheim świętowały 25-lecie swojej współpracy. Umowę partnerską oba miasta podpisały w maju 1994 roku. Z tej okazji delegacja z Sanoka odwiedziła Reinheim z burmistrzem Tomaszem Matuszewskim na czele. Mieszkańcy Reinheim przez 25 lat wspierali sanoczan na wielu polach, m.in. organizowali pomoc humanitarną, przesyłając dary dla sanockich placówek zdrowia i organizacji, które pomagają biednym, wspierali sanockie stowarzyszenia i instytucje. Gościli też u siebie młodzież z Sanoka.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy