Reklama

MIĘDZYBRODZIE: Papieskie urodziny w międzybrodzkim plenerze

Opublikowano:
Autor:

MIĘDZYBRODZIE: Papieskie urodziny w międzybrodzkim plenerze - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Maleńkie Międzybrodzie zaprasza na doroczny odpust Świętej Trójcy. W tym roku uroczystość ta wzbogacona jest o inne ważne wydarzenia związane z tym szczególnym miejscem.

Wymieńmy je razem, aby zobaczyć pełnię  „Międzybrodzkiej Wiosny”  AD 2020:

Odpust Świętej Trójcy

510 lat Dobrej Nowiny w Międzybrodziu

120 lecie powstania cerkiewki

100-tne urodziny św. Jana Pawła II

i 10-lecie Międzybrodzkiej Ekumenii

Przygotowywany od blisko roku pomnik zwany Ławeczką z Jana Pawła II usytuowany został w bliskości cerkiewki na przebiegającym tędy szlaku turystycznym. Miejsce to jest wyjątkowo piękne o każdej porze roku, zatopione w zieleni pobliskiego lasu i krzewów porastających skalisty brzeg Sanu. Po jego drugiej stronie historyczna góra Horodyszcze zwana przez miejscowych Fajką. Tu odnajdziemy, udokumentowane ślady chrześcijaństwa z okresu średniowiecza.  Ławeczka Jana Pawła II zapraszać będzie nie tylko do refleksji historycznej, ale również do medytacji piękna przyrody i szacunku dla wszelkiego stworzenia. Można będzie tu w ciszy odpocząć od hałasów codzienności i nabrać sił duchowych. Nieopodal rośnie „Dąb Jedności” uczniów Chrystusa chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu. Od 10 lat zaprzyjaźnieni kapłani podejmują trudne, ale jakże piękne dzieło budowania dróg jedności. Patronuje mu św. Jan Paweł II, którego blisko 27-letni pontyfikat okazał się wyjątkowo bogaty  w inicjatywy i spotkania ekumeniczne.

Uroczyste poświęcenie, zostało zaplanowane w święto patronalne międzybrodzkiej cerkiewki 7 czerwca br. w Niedzielę Świętej Trójcy.  Będzie to wyjątkowa okazja do radosnego spotkania i wdzięcznej modlitwy. Dla nikogo  nie zabraknie miejsca przy rozpalonym ognisku; tu każdy będzie mógł upiec kiełbaskę na leszczynowym kiju. Dodatkowy bezpieczny parking dla samochodów przygotowany będzie także po północnej stronie cerkiewki. Gościnne międzybrodzkie gospodynie – jak zawsze – przygotują smaczne rarytasy.

Muzyka i śpiewy rozpalą nasze serca i dusze oraz zaproszą do radosnych pląsów i tańca na zielonym trawniku. Dla najmłodszych będzie miejsce na bezpieczną zabawę i różne konkursy. Dzieci i młodzież będą mogły zaprezentować swoje talenty muzyczno-wokalne. Pan Marek Dziok zadba, by jego muzyczne kompozycje i aranżacje wypełniły dolinę Sanu od Sanoka do Mrzygłodu. Dla starszych będzie to jakże upragniona chwila wytchnienia od kwarantanny i postwirusowej codzienności, czas na miłą rozmowę i budowanie wspólnoty ponad wszelkimi podziałami, zwłaszcza politycznymi, wyznaniowymi i narodowościowymi.

Każdy, choćby przez chwilkę będzie mógł posiedzieć na Ławeczce Jana Pawła II, zrobić pamiątkowe selfie i szepnąć kochanemu Jubilatowi na ucho o swoich osobistych radościach i troskach. Zarezerwujcie to niedzielne czerwcowe popołudnie i całą rodziną przybywajcie do Międzybrodzia. Mamy nadzieję, że piękna pogoda będzie Bożą pieczęcią nad całym wydarzeniem. Do bagażnika można zabrać składane krzesełka lub koc, aby zwiększyć ilość miejsc siedzących. Serdecznie zapraszamy - piszą organizatorzy.

Program uroczystości w Międzybrodziu w niedzielę Trójcy Świętej 7 czerwca 2020

9:30  - Msza odpustowa Świętej Trójcy w Międzybrodziu

15:00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia

  • „Św. Mikołaj – patron jedności”   prelekcja
  • Ekumeniczne poświęcenie obrazu
  • „Powitanie relikwii św. Mikołaja  w Bari”
  • Modlitwa „Ojcze nasz” o pokój i pojednanie narodów Przejście na skwer
  • Ekumeniczne poświęcenie figury św. Jana Pawła II
  • Śpiew „Barki” i innych pieśni religijnych
  • Rozpalenie ogniska (Pani Sołtys + Goście) Rozmowy –  śpiewy – poczęstunek

 

 

Źródło: Kościół filialny w Międzybrodziu 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE