Reklama

Medyka. 12 fałszywych stempli w jednym paszporcie

Opublikowano:
Autor:

Medyka. 12 fałszywych stempli w jednym paszporcie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 21 lipca strażnicy graniczni z Medyki zatrzymali 42-letniego obywatela Ukrainy. W jego paszporcie ujawniono kilkanaście fałszywych odbitek stempli kontroli granicznej z 4 krajów UE

Mężczyzna zgłosił się do kontroli granicznej na wyjazd z Polski w Medyce. Posiadał ważny ukraiński paszport oraz szwedzką kartę stałego pobytu. Jednak wątpliwości funkcjonariuszy Straży Granicznej wzbudziły odciski stempli zamieszczone w paszporcie. Po dokładnej weryfikacji okazało się, że 12 z nich było fałszywych. Wykonano je na wzór stempli z polskich, czeskich, litewskich i słowackich przejść granicznych.

Cudzoziemiec  tłumaczył,  że chciał „przedłużyć” wizę na podstawie której przebywał w Szwecji. Dlatego zdecydował się na podrobienie odbitek stempli, za które zapłacił 50 Euro. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ponad 500 fałszywych dokumentów, w tym ponad 300 z nich to fałszywe odciski stempli kontroli granicznej.

 

 

ZOBACZ TAKŻE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE