Reklama

MBL w nowej odsłonie

Opublikowano:
Autor:

MBL w nowej odsłonie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku wzbogaciło się o nowe przedmioty i pomoce. Wyposażenie pracowni konserwatorskich możliwe było dzięki otrzymaniu dofinansowania ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu zakupiono najpotrzebniejsze sprzęty służące do efektywnego działania pracowni, podnoszące ich funkcjonalność i poprawiające komfort pracy, jak i  bezpieczeństwo zatrudnionych osób.

- Pieniądze otrzymaliśmy na realizację zadania pn. Zakup wyposażenia pracowni konserwatorskich Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - mówi Barbara Sienkiewicz z MBL. - Fundusze pochodziły z programu Wspieranie działań muzealnych. Pomógł nam również Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, za co serdecznie dziękujemy.

Pracownie w muzeum wzbogaciły się o trzy stoły laboratoryjne, dwa stoły warsztatowe metalowe i jeden ruchomy, krzesła, stołki, zestaw komputerowy, dwie szlifierki z elastycznym ramieniem, dwa zestawy dłut, zestaw dociskowy, a także strugarko-grubiarkę i pilarkę taśmową firmy Hammer.

Wykorzystanie nowoczesnych mebli i urządzeń ułatwi pracę, a w rezultacie prowadzić będzie do zachowania i przywrócenia stanu właściwego muzealiom, eksponatom,  zagrożonych nieodwracalnym uszkodzeniem. Wspomnieć należy, iż w  zbiorach muzeum obecnie znajduje się ponad 34 000 eksponatów, wymagających ciągłej opieki i pracy ze strony pracowników pracowni konserwatorskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE