Reklama

Magistrat stawia na drogi

Opublikowano:
Autor:

Magistrat stawia na drogi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Inwestycje drogowe zawsze budzą duże emocje. Wszyscy oczekują remontu dróg w swojej okolicy. Miniony rok był dla Sanoka przełomowy, gdyż przebudowano wiele dróg osiedlowych zaniedbywanych przez ostatnie lata. Również rok 2017 pod względem inwestycji drogowych zapowiada się obiecująco.

Na ten cel w budżecie miasta zapisano łącznie ponad 6,5 mln złotych. Już w najbliższym czasie zostanie wykonany przegląd wszystkich miejskich dróg, aby ocenić ich stan po okresie zimowym. Na bieżące remonty przeznaczono kwotę aż 1 200 000 zł. Prace ruszą już wczesną wiosną. Ta suma to dodatkowe pieniądze, które miasto zabezpieczyło na drogi nieplanowane w tym roku do remontu.

Blisko 4 mln złotych przekazano na przebudowy dróg miejskich w poszczególnych dzielnicach. I tak na Dąbrówce zostaną wyremontowane ulice: Jarzębinowa (nawierzchnia), Lisowskiego (chodnik), Zaleskiego (kanalizacja deszczowa), Aleje NMP oraz Kujawska (nawierzchnia). Na Posadzie: Beksińskiego (przystanek), Kołłątaja (nawierzchnia), Robotnicza (nawierzchnia z chodnikiem) i Rzemieślnicza (nawierzchnia z chodnikiem). Na Zatorzu: Głowackiego (nawierzchnia z chodnikiem), Płowiecka (nawierzchnia) oraz Niedzielskiego (nawierzchnia). Na Olchowcach: Witkiewicza (nawierzchnia z chodnikiem), Wyspiańskiego (nawierzchnia z chodnikiem) i Malownicza (nawierzchnia). W Śródmieściu: Polna (nawierzchnia), Grunwaldzka (chodnik), Feliksa Gieli (nawierzchnia), Boczna (nawierzchnia), Modrzewskiego (chodnik) oraz Sanowa (chodnik).

Ponadto zostaną wykonane remonty dróg w ramach budżetu obywatelskiego. Na Zatorzu będzie to ulica Kenara (nawierzchnia), na Olchowcach - Batorego (dokończenie budowy i zmiana organizacji ruchu), zaś w Wójtostwie - Modrzewiowa (nawierzchnia).

Więcej w 10 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE