Reklama

Lustro znad chodnika

Opublikowano:
Autor:

Lustro znad chodnika - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pisaliśmy już o jednym z sanockich luster drogowych. Czytelnik zgłosił się z prośbą o interwencję w sprawie kolejnego. Chodzi o lustro przy ul. Sienkiewicza, zlokalizowane po drugiej stronie siedziby PGNiG. Znajduje się na wysokości znacznie niższej niż wymagają tego przepisy.

- To bardzo dziwne  - mówi Jan, mieszkaniec miasta. - Kompletnie nie rozumiem, dlaczego to lustro znajduje się tak nisko - ocenia.

Postanowiliśmy zwrócić się z pytaniem do Zarządu Dróg Powiatowych. Wojciech Naparła, dyrektor sprawdził, komu podlega wspomniana ulica.

- Jest to droga powiatowa, ale my tego lustra nie ustawialiśmy - wyjaśnia. - Prawdopodobnie zrobił to właściciel terenu. Jako Zarząd Dróg Powiatowych nie unikamy odpowiedzialności - tłumaczy dyrektor. - Lustro jest poza pasem drogowym, na terenie spółdzielni. Nie mamy tam żadnej jurysdykcji - dodaje.

Jak podkreśla Naparła, należałoby skontaktować się z właścicielem parkingu, który mógłby ewentualnie coś powiedzieć. Lustro nie jest częścią drogi. Usprawnia wyjazd z prywatnych posesji bądź z parkingów prywatnych.

Postanowiliśmy zadzwonić do biura Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Sanoku, ponieważ naprzeciwko ich budynku stoi to feralne lustro. Udało się porozmawiać z Bogusławem Kopaczem, pracownikiem działu administracji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE