Reklama

Lokalny Program Rewitalizacji

Opublikowano:
Autor:

Lokalny Program Rewitalizacji - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwają prace nad Lokalnym Programem Rewitalizacji dla Gminy Sanok na lata 2017-2023.

Zakończył się etap diagnostyczny pracy, który obejmował analizę problemów społecznych, gospodarczych, środowiskowych oraz infrastrukturalnych. Przeanalizowano dane statystyczne, a także wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród mieszkańców.

Posłużyły one do wyznaczenia obszaru rewitalizacji. Kryteria wyboru obszaru nie są dowolne, a określają je szczegółowe wytyczne. Gotowy Program Rewitalizacji musi zostać pozytywnie oceniony przez urząd marszałkowski.

W gminie Sanok jako obszar rewitalizacji zostały wyznaczone następujące miejscowości: Falejówka, Jurowce, Liszna, Łodzina, Markowce, Mrzygłód, Raczkowa, Srogów Górny, Stróże Wielkie, Tyrawa Solna, Wujskie, Załuż.

Kolejny etap prac dotyczy tego obszaru. Rozpoczęło się zbieranie propozycji zadań do Programu Rewitalizacji. Propozycje może składać każdy: mieszkaniec, przedsiębiorca, organizacja pozarządowa.

Wpisanie zadania do Lokalnego Programu Rewitalizacji stwarza szansę ubiegania się o środki unijne na jego realizację. Dlatego warto wypełnić prosty formularz i złożyć swoją propozycję. Można to zrobić na druku pobranym np. w Urzędzie Gminy Sanok lub internetowo, wypełniając formularz on-line dostępny na stronie www.gminasanok. pl.

Propozycje zadań można składać do 10 lutego.

Zainteresowani powinni udać się na spotkania konsultacyjne, na których będzie można dowiedzieć się więcej na temat rewitalizacji w gminie Sanok 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE