reklama
reklama

Korzystasz z Netflixa „na spółkę”? Koniec z współdzieleniem kont, będzie drożej!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Netflix

Korzystasz z Netflixa „na spółkę”? Koniec z współdzieleniem kont, będzie drożej! - Zdjęcie główne

foto Netflix

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Netflix, popularny serwis VOD testuje możliwość dodatkowej płatności dla tych kont, z których korzysta więcej niż jeden użytkownik określony jako gospodarstwo domowe.
reklama

Netlix od chwili wejścia do Polski zyskał sporą popularność. Klientów nie zniechęciła konieczność miesięcznej opłaty za korzystanie z możliwości oglądania filmów i seriali. Szybko jednak okazało się, że nie mniej popularne od samej platformy stało się dzielenie kont. Z jednego dostępu korzystało kilka gospodarstw domowych. Co istotne, taki sposób na oszczędności to nie tylko domena Polaków. Współdzielenie konta skutecznie wykorzystywali również użytkownicy Netlixa na całym świecie. Byli też tacy, którzy sprzedawali loginy i hasła osobom niespokrewnionym. Po co płacić kilkadziesiąt złotych za jeden dostęp, skoro można podzielić tę kwotę na kilka osób?

Czy można dzielić konto Netflix?

I choć w regulaminie Netflixa zapisano, że takie praktyki są niedozwolone, bo konto można dzielić tylko z osobami, które stanowią jedno gospodarstwo domowe, to potyczka z nieuczciwymi klientami przypominała walkę z wiatrakami. Szczególnie że takie dzielenie konta nie było zagrożone żadną karą finansową. Najpoważniejszą niedogodnością było zablokowanie dostępu do konta. Trudno jednak znaleźć informacje o tym, by serwis streamingowy robił to wobec klientów. 

Netlix postanowił więc zalegalizować takie praktyki. Oczywiście nie za darmo. Obecnie trwają testy legalnego współdzielenia konta. Sprawdzane jest zainteresowanie klientów, możliwością dzielenia konta z kimkolwiek się chce za dodatkową opłatą.

Współdzielenie konta Netflix

Dodatkowe opłaty za możliwość współdzielenia konta Netflix wprowadził na razie w Ameryce Południowej, m.in. w Peru, Chile i Kostaryce i Peru. Na razie można wybrać dwie metody współdzielenia konta. Jedna to dodatnie dodatkowego użytkownika, a druga polega na przeniesieniu profilu na dodatkowe konto. 

W komunikacie wystosowanym do klientów, Netflix tłumaczy, że testy związane z możliwością współdzielenia kont w ramach planów Standard i Premium to ułatwienie dla wszystkich, którzy mieli wątpliwości dotyczące tego, jak i kiedy można udostępniać Netflix. Przedstawiciele platformy podkreślają, że dodatkowe opłaty za współdzielenie będą pozwalały na jeszcze większe inwestycje w nowe programy i filmy. W ramach testów użytkownicy mogą stworzyć konta podrzędne dla maksymalnie dwóch osób, które nie należą do gospodarstwa domowego użytkownika pierwotnego. Dodatkowe konta będą miały własne profile, rekomendacje, odrębne hasło i login.

Serwisy streamingowe w Polsce

- Zdajemy sobie sprawę, że ludzie mają wiele możliwości wyboru rozrywki, dlatego chcemy, aby wszelkie nowe funkcje były elastyczne i przydatne dla członków, których subskrypcje finansują wszystkie nasze wspaniałe programy telewizyjne i filmy. Będziemy pracować nad zrozumieniem użyteczności tych dwóch funkcji dla członków w tych trzech krajach, zanim wprowadzimy zmiany w dowolnym innym miejscu na świecie – tłumaczy Netflix.

Netlix jest obecnie liderem wśród serwisów streamingowych. Jego przewaga do konkurentów jednak dość szybko się zmniejsza. Popularność zdobywają choćby takie serwisu jak Amazon Prime Video, HBO Max czy Disney+. Zdaniem ekspertów, jeśli Netlifix wprowadzi zbyt daleko idące ograniczenia związane z możliwością dzielenia konta, to będzie to dla niego spory cios wizerunkowy. Na razie nie wiadomo, czy i kiedy legalne współdzielenie konta będzie możliwe w Polsce.

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama