Reklama

Konfesjonał na bruku

Opublikowano:
Autor:

Konfesjonał na bruku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czytelnik poinformował nas, że na śmietniku przed plebanią w Nowosielcach leży stary konfesjonał z cerkwi. Proboszcz odmówił nam komentarza w tej sprawie i odesłał do konserwatora zabytków.

30 sierpnia zadzwonił do naszej redakcji oburzony czytelnik.

- Proszę zająć się tą sprawą - mówił mężczyzna. - Proboszcz wyrzucił konfesjonał pod plebanią, bo ponoć jest już spróchniały. Może dziennikarze redakcji wyjaśnią tę sprawę.

Pojechaliśmy do Nowosielec. Jak się okazało, podobny telefon miał godzinę wcześniej sołtys miejscowości Jan Stokłosa. Jak stwierdził, reprezentuje władzę świecką i nie może tutaj decydować. Wstąpiliśmy więc  na plebanię, ale proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. NMP Nieustającej Pomocy odmówił komentarza i odesłał nas  do konserwatora zabytków.

- Nie jest tak, że można wyrzucić konfesjonał - twierdzi Justyna Uliasz, pracownik krośnieńskiej delegatury  Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Przemyślu. - Wpisujemy wyposażenie obiektu do rejestru na wniosek właściciela. Jak sprawdziłam, taka procedura w Nowosielcach była niedawno przeprowadzana, ale na liście nie ma konfesjonału. Możemy zatem przyjąć, że nie jest chroniony prawnie. Musimy mieć zgłoszenie na piśmie, żeby zareagować. Przeprowadzimy tam kontrolę i zobaczymy na miejscu, jak wygląda sytuacja - tłumaczy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE