Reklama

Kabaret w gminie

Opublikowano:
Autor:

Kabaret w gminie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie widać końca sporu między Stanisławem Bielawką, wójtem gminy Komańcza, a komisją rewizyjną. Jej przewodnicząca Iwona Szatkowska-Macko ujawniła wniosek włodarza gminy do Regionalnej Izby Obrachunkowej, w którym wójt wyśmiewa i obraża członków komisji.

Przypomnijmy: Komisja Rewizyjna Rady Gminy Komańcza na posiedzeniu 26 maja  jednogłośnie negatywnie zaopiniowała wykonanie budżetu za 2016 r. i w związku z tym wystąpiła z wnioskiem o nieudzielenie absolutorium włodarzowi gminy Komańcza. Wniosek tej treści przekazała do RIO w Rzeszowie.

Nie rozmawiamy o figielkach
Wójt nie zamierzał pozostać bierny i 6 czerwca, z pominięciem rady gminy, wysłał do RIO swoje pismo z wnioskiem, aby wydała ona negatywną opinię w sprawie wniosku komisji rewizyjnej o nieudzieleniu mu absolutorium. Uznał, że ten wniosek został sporządzony "w sposób niestaranny, nieobiektywny, tendencyjny i niezgodny ze stanem faktycznym". Na 21 stronach przeprowadził szczegółową polemikę z argumentami komisji rewizyjnej i wypunktował przy tym jej "liczne błędy: merytoryczne, ortograficzne, matematyczne, sprzeczności logiczne i posługiwanie się terminami prawa budżetowego w sposób zaświadczający o ich całkowitym niezrozumieniu". Twierdził, że wniosek o nieudzielenie mu absolutorium to oręż w walce politycznej, a komisja rewizyjna podchodzi do znaczenia faktów "z niefrasobliwą ekstrawagancją".

Nie zgadzając się ze sposobem wyliczenia przez nią wydatków na inwestycje, wójt Bielawka pisze, że "Komisja Rewizyjna stworzyła od podstaw nie tylko własną ortografię, ale i arytmetykę. Oczywiście, te twórcze wysiłki mogłyby zostać docenione na relewantnej ku temu niwie, np. w kategorii humoru absurdu i rozwijania twórczości estradowej w kabarecie. Niestety,  nie rozmawiamy o figielkach, ale o doniosłej ocenie prawnej w zakresie wniosku o nieudzielenie mi absolutorium". Wójt wyraża obawę, że może on zostać wykorzystany jako pretekst, aby przeprowadzić referendum w sprawie odwołania włodarza gminy.

Więcej w 37 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE