Reklama

Już we wrześniu sanoczanie będą mogli pływać na nowym basenie FOTO

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Baseny, które powstają w Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku, są już praktycznie na wykończeniu. Na wrzesień planowane jest ich oddanie.

Inwestycja opiewa na niemal 40 mln zł. W ostatnim czasie niecki basenowe wypełniły się wodą. To wszystko w ramach testów szczelności i rozruchu technologicznego.

- W tej chwili układane jest ruchome dno - tłumaczy burmistrz Tadeusz Pióro. - Niecki rehabilitacyjne zostały już napełnione wodą, ponieważ badana jest ich szczelność.

Wątpliwości co do terminu realizacji inwestycji zgłosił radny Maciej Drwięga, który podczas ostatniej sesji rady miasta poruszył temat Tomasza Matuszewskiego, byłego dyrektora MOSIR-u, zwolnionego przez burmistrza początkiem lipca tego roku. Radnego interesowało także, kto obecnie zarządza i i monitoruje pracami na obiektach "Wierchów".

Odpowiadając, burmistrz Tadeusz Pióro, mówił, że pieczę nad pracami sprawuje w przypadku budowy basenów bezpośrednio wykonawca - Karpat-Bud, z kolei "Wierchy" pozostają pod opieką firmy InerHall i jej podwykonawców.

- Nie ma zagrożenia terminu oddania inwestycji, co pozwoli zarówno mieszkańcom, sportowcom, jak i turystom jeszcze w tym roku korzystać z wyczekiwanych basenów - zapewnił włodarz. - Monitorujemy budowę, a burmistrz Edward Olejko regularnie uczestniczy w radach budowy poszczególnych inwestycji. Sam często spotykam się z inżynierami kontraktów. Mam też na uwadze pieniądze przeznaczone na oba przedsięwzięcia, dlatego mogę powiedzieć, że nie ma żadnych zagrożeń z płynnością finansową - wyjaśniał Tadeusz Pióro.

Personalnie odpowiedzialnym za roboty na obiektach MOSiR-u jest Roman Mól, kierownik Działu Inwestycji i Eksploatacji oraz obsługi Areny, któremu burmistrz powierzył obowiązki monitorowaniu harmonogramu robót.

CRIS

Centrum Rehabilitacji i Sportu będzie kompleksem basenów krytych i odkrytych oraz miejscem rehabilitacji i odnowy biologicznej. W obiekcie powstaje 8-torowy basen sportowo-rehabilitacyjny z ruchomym i podnoszonym dnem, niecki rehabilitacyjne, gabinety odnowy biologicznej, pomieszczenia do rehabilitacji i masażu, siłownia, boiska do piłki plażowej.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się w 2016 roku. Wtedy to wielomiesięczna praca przy projektach, dokumentacji i przetargach zaowocowała aplikowaniem wniosku do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Złożony przez burmistrza Tadeusza Pióro projekt został wpisany na listę inwestycji strategicznych o szczególnym znaczeniu dla sportu. W zabieganiu o inwestycję i jej realizację burmistrza wsparło wiele osób, m.in. europarlamentarzysta Tomasz Poręba, posłowie regionu na czele z Piotrem Uruskim, pracownicy Urzędu Miasta Sanoka i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ciężka praca zaowocowała tym, że  ministerstwo przyznało wysokie dofinansowanie, które stanowi 40% wartości inwestycji, co daje kwotę 15 mln zł.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE