Reklama

IV Zlot Nauczycieli Języków Obcych w Sanoku [ZDJĘCIA+VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W dniach 15-19 sierpnia 2019 r. odbył się IV Zlot Nauczycieli Języków Obcych. Po raz trzeci z rzędu nauczyciele z całej Polski przyjechali do Sanoka i spotkali się w hotelu Sanvit.

Jak co roku Zlot okazał się bardzo owocnym wydarzeniem, a jego uczestnicy mieli okazję nie tylko brać udział w sesjach i szkoleniach ,ale także w spotkaniach integracyjnych.

Zloty kierowane są przede wszystkim do członków grup nauczycielskich Nauczyciele Języka Angielskiego, Metodyka nauczania języków obcych oraz Pokój nauczycielski językowców , które znajdują się  na portalu społecznościowym Facebook. Ich  założycielką i administratorką jest Teresa Perkołup (nauczycielka języka angielskiego w II LO w Sanoku). Oprócz  Pani Teresy organizatorkami Zlotu w tym roku były także: Agnieszka Małyszczuk (dotychczasowa współadministratorka grup oraz właścicielka szkoły językowej English College, która ma swoje filie w powiecie radomskim) oraz Karina Frejlich (nauczycielka j.angielskiego z Milanówka). Uczestnicy zlotów sami opłacają wszelkie koszty organizacji.

Współpracujemy z wydawnictwami m.in. Pearson, Macmillan, Oxford University Press  oraz właścicielami firm, które tworzą materiały edukacyjne. Są one sponsorami i co roku przygotowują prezenty dla naszych uczestników - relacjonuje Pani Teresa Perkołup.

Nasi prelegenci prowadzą  swoje sesje głównie w języku polskim, aby mogli do nas dołączyć także nauczyciele innych przedmiotów. Część z nich dotyczy bowiem pracy w szkole nie tylko podczas zajęć językowych. Przysłowiową „wisienką na torcie” w tym roku była sesja dr Marka Kaczmarzyka  -„Zrozumieć nastolatka” – jak działa mózg nastolatka i co to oznacza dla nas, nauczycieli i dla nas, rodziców”. Ja przygotowałam dwie sesje. Jedna dotyczyła wypalenia zawodowego, a druga poświęcona była dobrym relacjom w zespole nauczycielskim. Tę drugą przedstawiłam jako ambasador Roku Relacji (inicjatywa, której pomysłodawcami są Marta Rosińska oraz Grzegorz Śpiewak).

Wyżej wspomniane grupy nauczycielskie działają przez cały rok i nauczyciele współpracują ze sobą w sieci dzieląc się swoim doświadczeniem i korzystając z pomysłów innych, tworzą wspólne projekty oraz wymieniają się informacjami o szkoleniach online oraz stacjonarnych.  Nauczyciele spotykają się także „w realu” m.in. na  konferencjach w różnych częściach  Polski lub tzw mini-zlotach, które mają miejsce zupełnie spontanicznie, przy kawie, jeżeli jest taka możliwość.

Dodać należy, ze nauczyciele żyją nie tylko szkołą. Mają oni bowiem wiele zainteresowań i zarażają innych swoją pasją życia. Jedni zajmują się rękodziełem, uprawiają sport, malują i to również jest tematem naszych rozmów.

Dzięki naszym spotkaniom nawiązują się interesujące znajomości, a nawet przyjaźnie. Grupa główna, która powstała jako pierwsza, tj. Nauczyciele Języka Angielskiego liczy obecnie 9 tys członków (działa od 1 września 2015r.). Aby dostać się do naszych grup administrator dokonuje weryfikacji i decyduje o przyjęciu. Ciekawostką jest, że w naszych grupach skupiamy nauczycieli z 50 krajów świata (wiele z tych osób jest pochodzenia polskiego). Naszym celem jest ciągły rozwój i podejmowanie kolejnych inicjatyw.

Chciałabym również zarazić tą naszą pasją więcej nauczycieli z Podkarpacia, abyśmy mogli działać także lokalnie i wspólnie dbać o edukację.  Zainteresowanych zachęcam do kontaktu :   [email protected]

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE