Reklama

Gminy mogą składać już wnioski na dofinansowanie „Zdalna szkoła+”

Opublikowano:
Autor:

Gminy mogą składać już wnioski na dofinansowanie „Zdalna szkoła+” - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszył program „Zdalna szkoła+”. Gminy mogą już składać wnioski o pieniądze na zakup sprzętu potrzebnego do zdalnej edukacji. Złożenie wniosku to gwarancja otrzymania dofinansowania, a to wynosi od 35 do 165 tysięcy złotych. Z zakupem komputerów nie trzeba czekać na przelew. Samorządowcy, działajcie!

Nabór wniosków w programie „Zdalna szkoła+” ruszył o północy. Do rozdysponowania jest ponad 180 milionów zł.

 

- O pieniądze mogą się starać wszystkie gminy w Polsce. Zachęcamy do udziału w programie – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. - „Zdalna szkoła+” to kolejny program, w którym wspólnie z Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), chcemy pomóc uczniom i nauczycielom w dostępie do sprzętu niezbędnego do zdalnych lekcji. W sumie przeznaczamy na ten cel ponad 367 milionów złotych – dodaje szef MC.

180 milionów z plusem

Najpierw była „Zdalna szkoła” z budżetem 187 milionów złotych, nadszedł czas na „Zdalną szkołę+”. Tym razem na dofinansowanie zakupu sprzętu mamy 180 milionów złotych. To równowartość 51 tysięcy laptopów lub 120 tysięcy tabletów. O wsparcie mogą starać się gminy, a wysokość  dofinansowania (od 35 do 165 tysięcy złotych)zależy od liczby rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia.

Zasada jest taka: sprzęt kupuje gmina i wypożycza go uczniom lub nauczycielom, którzy najbardziej go potrzebują. Kiedy lekcje wrócą do szkół, sprzęt też tam trafi - będzie mógł być wykorzystywany przez wszystkich uczniów.

Złożenie wniosku o dofinansowanie jest gwarancją wypłaty. Z zakupem sprzętu nie trzeba czekać na podpisanie umowy i przelew. Finansujemy zakupy poczynione od 16 marca 2020 r. 

- Zależy nam, aby gminy decydując o przekazaniu sprzętu pamiętały o potrzebach rodzin wielodzietnych - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Pamiętajmy też o niepełnosprawnych uczniach, którzy potrzebują specjalistycznego sprzętu komputerowego i oprogramowania. Samorządy będą mogły je kupić za pieniądze z nowego programu – dodaje szef MC.

Szybkie tempo

Za otrzymane w ramach programu pieniądze można również sfinansować nie tylko niezbędne oprogramowanie, ale i ubezpieczenie sprzętu, mobilny dostęp do internetu lub inne uzasadnione wydatki (np. akcesoria).

Nabór wniosków ruszył o północy na stronie www.cppc.gov.pl

- Tak jak w programie „Zdalna szkoła”, teraz także stawiamy na minimum formalności i maksimum skuteczności – mówi Wojciech Szajnar, dyrektor Centrum Projektów Polska Cyfrowa. – Stosujemy najprostszą z możliwych procedur, po to by pieniądze jak najszybciej trafiły na konta gmin – dodaje.

Na stronie Centrum Projektów Polska Cyfrowa można znaleźć m.in. pełną dokumentację programu, aplikację do składania wniosków, wzór umowy i informator – kompendium wiedzy o programie.

Wszystko w jednym miejscu na https://cppc.gov.pl/zdalna-szkola-2

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Zachęcamy do udział w programie.

Wydział Komunikacji

Ministerstwo Cyfryzacji

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE