Reklama

Giełda Zawodów

Opublikowano:
Autor:

Giełda Zawodów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Koniec roku szkolnego już blisko, a to dla uczniów trzecich klas gimnazjum oznacza konieczność wyboru dalszego kierunku kształcenia. Aby im to ułatwić, Zespół Szkół nr 3 w Sanoku wraz z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną zorganizował, jak co roku, Giełdę Zawodów.

Szkoły prezentowały swoje stoiska 25 kwietnia w hali sportowej ZS nr 3 przy ul. Stróżowskiej. Spotkanie otworzył Wacław Krawczyk, wicestarosta sanocki. Organizatorzy zaprosili gimnazja z całego powiatu, a także z powiatów ościennych: bieszczadzkiego, leskiego czy brzozowskiego, bo - jak mówi Maciej Drwięga, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sanoku: - Każdy uczeń jest dla nas "wartością dodaną".

- Poradnia od zawsze była współorganizatorem giełdy szkół - mówi dyrektor Drwięga. - Jesteśmy placówką powiatową, ale też mamy też najlepszy kontakt z gimnazjami. W tym roku sytuacja była o tyle szczególna, że stawiano pytanie, czy w ogóle jest sens w dalszym ciągu organizować giełdę w takiej formie. Wiemy, że szkoły ponadgimnazjalne docierają dzisiaj do potencjalnych uczniów dzięki bezpośrednim wizytom i przez internet. My jako poradnia zrobiliśmy rozeznanie we wszystkich gimnazjach w powiecie, dzwoniąc do nich i pytając, czy chcą uczestniczyć w takiej tradycyjnej formule giełdy. Przypuszczałem, że zainteresowanie będzie minimalne, ale okazało się - ku naszemu zaskoczeniu - że z dwudziestu placówek w powiecie sanockim tylko trzy odmówiły, bo miały tyle informacji wprost ze szkół, że nie chciały już na to poświęcać czasu. Pozostałe, plus te spoza powiatu, zadeklarowały chęć uczestnictwa. Przeliczyliśmy, że dla około 600-700 uczniów warto to zrobić. Jednak na przyszłość na pewno trzeba się zastanowić nad tą formułą.  

Gimnazja z innych powiatów "bronią się" przed ofertą sanockich szkół. Możliwe, że istnieje jakiś nieformalny zakaz ze strony ich organów prowadzących, aby zapewnić liczebność w placówkach na terenie swoich powiatów. Ale były co najmniej dwa przypadki, gdy ościenne szkoły ponadgimnazjalne kontaktowały się bezpośrednio z PP-P. Prawdopodobnie zwyciężył tu nacisk i oczekiwania uczniów oraz ich rodziców, którzy chcą zrobić przynajmniej jakieś rozeznanie w Sanoku.
- Uważam, że oferta jest bardzo ciekawa - mówi gimnazjalistka Samuela Bałdyga z Zespołu Szkół w Bukowsku. - Uczniowie prezentujący swoje szkoły są kreatywni i pomysłowi. Przyjechałam z moją klasą, ale nie jestem za bardzo zainteresowana, bo już mam wybraną szkołę.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE