Reklama

Eko altana w Lisznej już otwarta. To miejsce zachęca do spotkań [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 24 października odbyło się oficjalne otwarcie eko altany w miejscowości Liszna. Oprócz miejsca do spotkań na tym pięknie zagospodarowanym miejscu znalazły się budki dla owadów i domki dla jeży, które ozdobiły dzieci. “Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Widać właśnie taką maksymą kierowali się mieszkańcy Lisznej realizując ten projekt. Zobaczcie, jak tam jest pięknie!

Mieszkańcy Lisznej chwycili wiatr w żagle. Tuż po świetnej informacji, o tym że będą mieć wreszcie nową drogę zabrali się do pracy nad uatrakcyjnieniem swojej małej ojczyzny. Oprócz swojej pracy fizycznej włożyli w ten projekt całe serce. 


Widziałam, z dnia na dzień jak przebiegają prace, bacznie przyglądałam się emocjom i ogromnemu zapałowi, który towarzyszył od początku do końca, tym wszystkim, którzy się zaangażowali. Stojąc z boku i obserwując, można wiele zobaczyć... Przychodzili tam całymi rodzinami, z dziećmi i z seniorami. Pracowali, a na koniec przystawali na chwilę, żeby zobaczyć jak ich dzieło pięknieje z dnia na dzień. Wpierw stanęła konstrukcja altany, to już było coś! Widać było, że się zaczęło. Później do pracy przystąpiły Panie, niczym w nowo wybudowanym domu, rozpoczęły upiększać teren wokoło. Pojawiły się kamienne ścieżki i roślinki. 

 

To będzie nasze miejsce. To już jest nasze miejsce. Nie będziemy stać i rozmawiać przy drodze, usiądziemy wspólnie i upieczemy kiełbasę, a nasze dzieciaki pobawią się na placu zabaw albo zbierzemy drużynę i zagramy w siatkę na nowym boisku. Ba! Można będzie zawody zrobić. Ależ się cieszymy, brakowało nam takiego miejsca i to bardzo!

- rozprawiali mieszkańcy z błyskiem w oku i niekłamaną radością. 

 

Oficjalne otwarcie EKO ALTANY w Lisznej odbyło się w niedzielę 24 października br. podczas pikniku rodzinnego. Przy pięknej, słonecznej pogodzie i dźwiękach tradycyjnej muzyki kapel “Kamraty” i “Lisznianie” bawili się zarówno mieszkańcy wsi, jak i zaproszeni goście. Gmina Sanok zorganizowała szereg rodzinnych konkurencji i zabaw na trawie, a nadleśnictwo Lasów Państwowych Brzozów przygotowało stoisko z grami i zabawami dla dzieci. Za każde poprawne rozwiązane zadanie czy odpowiedź na pytanie zadane przez leśnika dzieci otrzymywały upominki – pytaniom i prośbom o nową zagadkę nie było końca! To było naprawdę radosne, rodzinne popołudnie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników pikniku.

 

Projekt „Budowa ogólnodostępnej EKO ALTANY wyposażonej w elementy małej architektury oraz przyjazne przyrodzie zagospodarowanie przestrzeni” uzyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025 na działania służące realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi.

 

Projekt został zrealizowany przy współpracy z Gminą Sanok, Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Liszna w Lisznej, Wspólnoty Leśnej “Dobro” Wsi Liszna, Zespołu Muzycznego “LISZNIANIE” oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Lisznej. Duży wkład w realizację projektu miał także Gminny Ośrodek Kultury w Sanoku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy