Reklama

Eko altana w Lisznej już na finiszu [ZDJĘCIA+WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Projekt „Budowa ogólnodostępnej EKO ALTANY wyposażonej w elementy małej architektury oraz przyjazne przyrodzie zagospodarowanie przestrzeni” uzyskał dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021 – 2025 na działania służące realizacji Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi.

W miejscowości Liszna trwają prace związane z utworzeniem przyjaznego azylu sprzyjającego odpoczynkowi mieszkańców. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu pn. „Budowa ogólnodostępnej EKO ALTANY wyposażonej w elementy małej architektury oraz przyjazne przyrodzie zagospodarowanie przestrzeni”.Inwestycja ta, jest idealnym przykładem na stwierdzenie faktu, że współpraca i zaangażowanie przynosi zawsze doskonałe efekty. Projekt jest inicjatywą społeczności wsi Liszna, w której imieniu wystąpił samorząd Gminy wiejskiej Sanok. W realizację zaplanowanych zadań aktywnie włączyli się mieszkańcy, samorząd i organizacje pozarządowe.

Idea projektu zachęciła do włączenia się także najmłodszych mieszkańców Lisznej. Dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w ramach zajęć prowadzonych w bibliotece dzieci własnoręcznie pomalują i ozdobią budki lęgowe dla ptaków, domki i hotele dla owadów oraz domki dla jeży.


EKO Altana wraz z dodatkowymi elementami małej architektury znacząco podniesie walory aranżacyjne i zdecydowanie wydłuży czas korzystania z utworzonej, otwartej przestrzeni. Istniejący w bliskim sąsiedztwie plac zabaw dla dzieci, Otwarta Strefa Aktywności czy boisko sportowe dotychczas nie posiadały żadnego zadaszonego miejsca, które uwzględniałoby zmienne warunki pogody np. upał lub deszcz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy