Reklama

Dzisiaj Święto Straży Granicznej [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Dzisiaj Święto Straży Granicznej [VIDEO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę 16 maja obchodzimy Święto Straży Granicznej. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa zmieniła się formuła obchodów, ale funkcjonariusze jak co roku otrzymają awanse, odznaczenia i medale.

16 majazgodnie z tradycją obchodzone jest Święto Straży Granicznej. Jest to już 29 rocznica powołania formacji.

W tym roku, z powodu pandemii obchody miały odmienną niż zazwyczaj formułę. Ograniczyły się do indywidualnych spotkań przełożonych z awansowanymi i wyróżnionymi funkcjonariuszami. Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG, generał brygady Robert Rogoz w trakcie wideokonferencji na ręce komendantów placówek oraz naczelników złożył gratulacje, podziękowania i życzenia.

 

Z okazji Święta Straży Granicznej w korpusie oficerów awansowało łącznie 30 funkcjonariuszy, w korpusie chorążych 101 oraz 102 w korpusie podoficerów z BiOSG. 

Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, przyznawanym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,  odznaczono łącznie 20 funkcjonariuszy.

Złoty Medal otrzymali: nadinspektor Henryk MOSKWA – Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie i płk SG Robert KIELAR – zastępca komendanta BiOSG do spraw logistycznych. Ponadto 23 funkcjonariuszy otrzymało Odznakę Straży Granicznej, nadaną przez Komendanta Głównego Straży Granicznej. 

 

Jak co roku, w związku ze Świętem Straży Granicznej oraz ogólnopolską akcją „Na Straży Życia” -  Honorowi Krwiodawcy należący do Klubu HDK PCK „VITA” przy Bieszczadzkim Oddziale SG planują oddać krew. 

Na dzień 26 maja zaplanowana jest transmisja online mszy świętej z Sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej w intencji Straży Granicznej. Tego dnia każdy z funkcjonariuszy i pracowników będzie miał możliwość zdalnego uczestnictwa w nabożeństwie.

W związku z 29 rocznicą powołania BiOSG krótki film pokazujący służbę strażników granicznych na Podkarpaciu. Zdjęcia do materiału zostały zebrane przed wystąpieniem pandemii koronawirusa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE